لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
شنبه ۱ اردیبهشت ۱۴۰۳ ایران ۰۱:۱۷

آمریکا چهار ژنرال ارتش ونزوئلا را تحریم کرد


وزارت خزانه داری آمریکا، چهار ژنرال ارتش ونزوئلا را در لیست سیاه تحریم های خود قرار داد.

هدف این تحریم ها، تحت فشار قرار دادن نیکولاس مادرو، رئیس جمهور مستاصل ونزوئلا است. و وزارت خزانه داری می گوید، ژنرال های تحریم شده به دلیل دست داشتن در سرکوب مردم و فساد سیاسی- اقتصادی در این لیست قرار گرفته اند.

نیکلاس مادرو، که از پیش به دلیل اعمال فشار و دیکتاتوری، در لیست تحریم های آمریکا قرار داشت، عصر دیروز، در واکنش به این خبر گفت، دونالد ترامپ، کاسه صبر او را لبریز کرده و دولتش دیگر، حاضر به پذیرش روش های تهاجمی آمریکا نیست. در چند ماه گذشته، سقوط قیمت نفت، فساد اقتصادی و خفقان سیاسی در ونزوئلا، موجب تظاهرات گسترده علیه نیکلاس مادورو شده است.

پیش از این هم ایالات متحده آمریکا تحریم های تازه ای علیه ونزوئلا وضع کرده بود که به موجب آن هر گونه معامله با دولت نیکولاس مادورو و شرکت نفتی ونزوئلا ممنوع می کرد.

وزرای خارجه اتحادیه اروپا هم تحریم های اقتصادی شامل تحریم تسلیحاتی علیه ونزوئلا را تائید کردند. دلیل این تصمیم برگزاری انتخابات منطقه ای نامشروع ونزوئلا اعلام شده است.

در حالی که گفتگوها درباره ساختار بازپرداخت بدهی های ونزوئلا در جریان است، اتحادیه اروپا برای جلوگیری از بحران اقتصادی این کشور و عدم توانایی در بازپرداخت بدهی ها، از تحریم اشخاص خودداری کرده است.

اتحادیه اروپا اعلام کرده است برای تشویق نیکلاس مادورو برای آرام کردن اوضاع، تحریم اشخاص را در مرحله های بعدی انجام خواهد داد.

https://gdb.voanews.com/DB8B35EC-8161-4D0C-8176-61890B65E8A4.gif

XS
SM
MD
LG