لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
چهارشنبه ۲ اسفند ۱۴۰۲ ایران ۰۹:۵۷

توافق دولت ونزوئلا با اپوزیسیون برای گفتگو در مورد مسائل مورد اختلاف


دولت ونزوئلا و اپوزیسیون این کشور در پی جلسه ای طولانی توافق کردند که لحن حملات علیه دیگر را ملایم تر کنند و درباره چند موضوع مورد اختلاف از جمله حقوق بشر و اقتصاد، باهم گفتگو کنند. توافق دو طرف در مذاکراتی که تا ساعت ۲ بامداد روز دوشنبه طول کشید حاصل شد.

مخالفان دولت ونزوئلا در چند روز گذشته حملات تندی به دولت این کشور داشته اند. نیکلاس مادورو، رئیس جمهوری ونزوئلا به دنبال این است که کمپین شدیدی را که علیه وی به راه افتاده و خواستار برکناری او از مقام ریاست جمهوری است، دفع کند.

به گزارش آسوشیتدپرس، طبق توافق، دولت و مخالفان فورا در چهار موضوع با هم مذاکره می کنند و هیاتی از واتیکان و همچنین روسای جمهوری سابق اسپانیا و جمهوری دومینیکن در این بین میانجی می شوند.

بسیاری از دشمنان رئیس جمهوری ونزوئلا نگران آن هستند که گفتگو درباره موضوعات مختلف با هدف کاهش فشارها علیه رهبر نامحبوب ونزوئلا طراحی شده است که بسیاری در ونزوئلا او را مسئول تورم سه رقمی و کمبود گسترده غذا و دارو می دانند.

در همین حال، پانزده حزب ائتلاف اپوزیسیون دموکرات گفتگو با دولت را تحریم کردند و گفته اند تا زمانی که دولت فعالان اپوزیسیون را آزاد نکند و منع درخواست برای برگزاری همه پرسی علیه مادورو را که در قانون اساسی آمده است برندارد، آماده گفتگو با دولت نیستند.

http://gdb.voanews.com/504DC5E1-F75B-4FFC-B4D1-9C2ABE3A6DD5.gif

XS
SM
MD
LG