لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
چهارشنبه ۲۳ خرداد ۱۴۰۳ ایران ۱۹:۴۴

گوایدو: احتمالا پیشنهاد مداخله نظامی آمریکا را می‌پذیرم


خوان گوایدو، رئیس پارلمان ونزوئلا و رئیس جمهوری موقت این کشور، می‌گوید در صورتی که ایالات متحده پیشنهاد مداخله نظامی را برای حل بحران ونزوئلا ارائه کند، ممکن است آن پیشنهاد را بپذیرد.

گوایدو در گفت‌وگویی با روزنامه ایتالیایی لا استامپا گفته است که در صورت ارائه پیشنهاد مداخله نظامی در ونزوئلا از سوی ایالات متحده «احتمالا آن را خواهم پذیرفت.»

مقام‌های ایالات متحده پیشتر ضمن انتقاد از سرکوب مخالفان توسط دولت مادورو، اعلام کرده بودند که همه گزینه‌ها درباره ونزوئلا روی میز است.

رئیس جمهوری موقت ونزوئلا همچنین گفته است که پس از شورش ناموفق هفته گذشته نظامیان ونزوئلا، سرکوب مخالفان از سوی حکومت این کشور فزونی یافته است.

طی روزهای اخیر دیوان عالی ونزوئلا مصونیت پارلمانی هفت نماینده این کشور را لغو کرده است. سرویس امنیتی ونزوئلا نیز روز گذشته معاون گوایدو را در خیابان بازداشت کرد.

گوایدو از ژانویه سال جاری خود را به عنوان رئیس جمهوری موقت ونزوئلا معرفی کرد. از آن زمان ایالات متحده، بسیاری از کشورهای اروپایی و برخی کشورهای آمریکای لاتین - در مجموع حدود ۵۰ کشور - ریاست جمهوری او را به رسمیت شناخته‌اند.

https://gdb.voanews.com/DB8B35EC-8161-4D0C-8176-61890B65E8A4.gif

XS
SM
MD
LG