لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
سه شنبه ۱ خرداد ۱۴۰۳ ایران ۰۸:۴۳

واتیکان مادر ترزا را به عنوان قدیس به رسمیت می شناسد


کلیسای کاتولیک رم مادر ترزا را در روز یکشنبه و طی مراسمی در واتیکان رم به عنوان قدیس به رسمیت خواهد شناخت.

مادر ترزا یکی از تأثیرگذارترین زنان در تاریخ دو هزار ساله مسیحیت است، و پاپ فرانسیس، رهبر کاتولیک های جهان، قرار است روز یکشنبه، ۱۴ شهریور، طی مراسمی در مقابل کلیسای سن پیترو واتیکان او را تقدیس کند.

مادر ترزا، راهبه آلبانیایی الاصل، در سال ۱۹۱۰ در مقدونیه کنونی متولد شد. او در ۱۶ سالگی راهبه شد و در سال ۱۹۲۹ برای تبلیغات مذهبی به هند رفت و بیشتر عمر خود را در شهر کلکته هند صرف خدمت به بینوایان کرد. کمیته نوبل در سال ۱۹۷۹ جایزه صلح نوبل را به خاطر خدمات انسانی اش به او اهدا کرد.

کلیسای کاتولیک بیش از ده هزار قدیس دارد که بسیاری از آنها پس از چندین قرن تقدیس شده اند. مادر ترزا نیز پس از مرگش در سال ۱۹۹۷ در اثر حمله قلبی در مسیر قدیس شدن قرار گرفت.

کلیسای کاتولیک کسانی را تقدیس می کند که باور دارد در طول زندگی شان به اندازه ای منزه بوده اند که پس از مرگ وارد بهشت شده و می توانند با وساطت خدا معجزه کنند.

کلیسای کاتولیک معتقد است مادر ترزا دو معجزه انجام داده که هر دو شفای بیماران بوده است. انتظار می رود در میدان سن پیتر واتیکان در مراسم تقدیس مادر ترزا صدها هزار نفر از مومنان کلیسای کاتولیک حضور یابند.

XS
SM
MD
LG