لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
دوشنبه ۳۱ اردیبهشت ۱۴۰۳ ایران ۰۸:۵۶

گفت‌وگوی محیط زیستی لئوناردو دی کاپریو با پاپ فرانسیس در واتیکان


ملاقات لئوناردو دی کاپریو هنرپیشه سرشناس آمریکایی (راست) با پاپ فرانسیس رهبر کاتولیک های جهان در واتیکان - ۸ بهمن ۱۳۹۴
ملاقات لئوناردو دی کاپریو هنرپیشه سرشناس آمریکایی (راست) با پاپ فرانسیس رهبر کاتولیک های جهان در واتیکان - ۸ بهمن ۱۳۹۴

لئوناردو دی کاپریو بازیگر سرشناس سینمای آمریکا، روز پنجشنبه در واتیکان به دیدار پاپ فرانسیس رهبر کاتولیک های جهان رفت و با او درباره نگرانی های مشترک از وضع محیط زیست در جهان گفتگو کرد.

به گزارش خبرگزاری آسوشیتدپرس، دی کاپریو هنگام ورود به کاخ آپوستولیک به زبان ایتالیایی از پاپ که او را به حضور پذیرفت، سپاسگزاری کرد و انگشتری او را بوسید.

وی کتابی از کارهای هیرونیموس بوش، نقاش قرن ۱۵ هلند، را به پاپ فرانسیس هدیه کرد و درباره یکی از آثار او، که آدم و حوا در پس زمینه و دوزخ در پیش زمینه نقاشی به تصویر کشیده شده، اظهار نظر کرد و گفت فکر می کند این تابلو همچنین نگرانی های پاپ در مورد محیط زیست را بازتاب می دهد.

لئورنادو دی کاپریو که برای بازی در فیلم "بازگشته" نامزد جایزه اسکار شده، از فعالان قدیمی محیط زیست است و در سال ۱۹۹۸ بنیاد لئوناردو دی کاپریو را برای حمایت از برنامه ها و طرح های زیست محیطی تاسیس کرد.

وی اخیرا نیز در مجمع جهانی اقتصاد، در داووس سویس، سخن گفت و اعلام کرد این بنیاد ۱۵ میلیون دلار دیگر به پروژه های حفاظت از محیط زیست کمک می کند و از کشورهای مختلف جهانی خواست با پدیده گرمایش زمین مبارزه کنند.

XS
SM
MD
LG