لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
شنبه ۱۸ آذر ۱۴۰۲ ایران ۱۴:۲۵

اهدای خون زوج های ويتنامی در روز عشاق


اهدای خون زوج های ويتنامی در روز عشاق
اهدای خون زوج های ويتنامی در روز عشاق

هزاران زوج ويتنامی والنتاين، روز عشاق را، زودتر از کشورهای ديگر جهان جشن گرفتند. اما، ظاهراً امسال زوج های ويتنامی اهدای خون برای روز عشاق را هديه ای ارزشمندتر از ديگر هدايا می دانند.

حدود ۶۰۰ زوج برای جشن روز عشاق در کنار هم خون اهدا کردند. «دويی تان» گرچه می گويد اهدای خون، عمل خيرخواهانه ايست، اما علت حضور وی برای اهدای خون به تقاضای دوست دخترش است و می گويد هرچه که دوست دخترش را خوشحال کند، با کمال ميل انجام خواهد داد. دوست دختر «دويی» نيز فکر می کند اکنون پس از اهدای خون رابطه آن ها از هميشه قوی تر است.

مراسم اهدای خون برای روز عشاق از سوی موسسه مرکزی خون شناسی ويتنام سازماندهی شده است؛ اين مرکز از سال ۲۰۰۸ به اين ابتکار دست زده است.

دکتر نگويين آن تری، مدير اين مرکز، می گويد تعداد زوج هايی که برای روز عشاق خون اهدا می کنند هرسال در حال افزايش است. او می گويد علاوه بر ۲۲ هزار نفری که خون اهدا می کنند، حدود ۶ هزار نفر نيز قرار است پس از انجام بعضی آزمايش ها بتوانند در روزهای آينده در کنار زوج خود، در اين مرکز، خون اهدا کنند.

دکتر نگويين آن تری می گويد: اهدای خون راهی برای نشان دادن عشق است. زوج ها فقط خودشان را دوست ندارند، بلکه افراد جامعه اشان را نيز دوست دارند. خصوصاً افرادی که نيازمند خون هستند. و از طرف ديگر خون دادن نشان می دهد که شما سالم هستيد.

هر اهداکننده خون بايد به نسبت وزنش بين ۲۵۰ تا ۳۵۰ ميلی ليتر خون بدهد. نگويين می گويد، مراسم اهدای خون نه تنها باعث بالارفتن ميزان موجودی اين مرکز در بانک خون شده، بلکه، ابعاد اجتماعی به روز عشاق بخشيده است.

XS
SM
MD
LG