لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
یکشنبه ۲۷ خرداد ۱۴۰۳ ایران ۲۲:۱۸

وحید رجبلو، کارآفرین کمک‌کننده به تسهیل زندگی معلولان، به آمریکا مهاجرت کرد


آقای رجبلو ۳۶ ساله، جدیدترین نوشته خود را از شهر «سن رافائل» در ایالت کایفرنیا در آمریکا پست کرده است.
آقای رجبلو ۳۶ ساله، جدیدترین نوشته خود را از شهر «سن رافائل» در ایالت کایفرنیا در آمریکا پست کرده است.

وحید رجبلو کارآفرین ایرانی که به خاطر ساخت اپلیکیشن‌ها و وب سایت‌هایی برای تسهیل زندگی و فعالیت روزمره معلولان مورد توجه بوده، در تازه‌ترین پست اینستاگرامی خود از مهاجرت به آمریکا خبر داد.

آقای رجبلو ۳۶ ساله، در پست خود که ظاهرا از شهر «سن رافائل» در ایالت کایفرنیا در آمریکا پست شده، نوشت: « دیگه نمی‌تونن آسیبی بهم برسونند و دیگه بهم نمی‌تونند بگن چطور فعالیت کن چطور زندگی کن، آسه برو آسه بیا که ما شاخت نزنیم.»

او به بیماری مادرزاد «اِس‌اِم‌اِی» یا آتروفی عضلانی نخاعی دچار است که به تدریج عضلات بدن را تحلیل می‌برد. آقای رجبلو در پست جدید خود نوشت: تو آخرین اعتراضم در ایران برای دارو س‌اِم‌اِیجوابی که گرفتم این بود، مراقب رفتارت باش و تجمع ایجاد نکن افکار دیگران و مسموم نکن... نکن...نکن...نکن ، اولویت‌های مهمتری برای ما وجود داره تا تامین داروی تو. انقدرهام که فکر می‌کنی زندگیت با ارزش نیست.

وحید رجبلو، کارآفرین
وحید رجبلو، کارآفرین

این کارآفرین ایرانی برای نوآوری‌هایی از جمله پلتفرم آنلاین توانیتو مورد تقدیر در ایران قرار گرفته بود و برخی رسانه‌های ایران گزارش داده بودند، توانیتو در حوزه‌های سلامت، پزشکی، توانبخشی، آموزش و خدمات عمومی به شهروندان ایرانی و از طریق این پلتفرم سرویس‌دهی می‌کند و بیش از ده هزار شهروند دارای معلولیت یا بدون معلولیت از خدمات آن استفاده می‌کنند.

وحید رجبلو همزمان با اعتراضات اخیر در آبان‌ماه از احضار خود توسط اطلاعات خبر داده بود.

XS
SM
MD
LG