لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
شنبه ۲۶ خرداد ۱۴۰۳ ایران ۰۸:۰۱

ادامه تحصن وحید بهشتی پس از صد روز؛ پلیس بریتانیا خواستار انتقال این فعال مدنی به مکانی امن شده است


وحید بهشتی، فعال مدنی و حقوق بشر
وحید بهشتی، فعال مدنی و حقوق بشر

وحید بهشتی، روزنامه‌نگار و فعال مدنی، همزمان با صدمین روز از تحصن خود در مقابل وزارت خارجه بریتانیا، به خبرنگار آزاد بخش فارسی صدای آمریکا گفت که پلیس بریتانیا در راستای تامین امنیت جانی او خواستار انتقالش به مکانی امن شده است.

این فعال حقوق بشر روز جمعه ۱۲ خردادماه تاکید کرد که پس از ترخیص از بیمارستان به توصیه پلیس ضدتروریست بریتانیا از بازگشت به منزل خودداری کرده و به مکانی امن منتقل شده است.

در پی انتشار برخی گزارش‌ها درباره صدور فتوای قتل وحید بهشتی از سوی یک روحانی نزدیک به سپاه پاسداران جمهوری اسلامی، پلیس بریتانیا اقدامات امنیتی برای حفظ جان این شهروند را تشدید کرده است.

این فعال حقوق بشر در گفتگو با بخش فارسی صدای آمریکا تاکید کرده که تا زمان برآورده‌شدن خواسته‌اش از دولت بریتانیا، به تحصن خود ادامه خواهد داد.

وحید بهشتی با درخواست افزوده‌شدن نام سپاه پاسداران به فهرست نهادهای تروریستی بریتانیا از ۱۰۰ روز گذشته تاکنون در برابر وزارت خارجه بریتانیا دست به تحصن زده و ۷۲ روز از این مدت را هم در اعتصاب غذا بسر برده است.

این فعال مدنی به مناسبت صدمین روز از تحصن خود با انتشار پستی توئیتری حضور در خیابان را «تنها راه باقی‌مانده» برای به ثمر نشستن مطالبات مردم ایران دانست.

این فعال مدنی پیشتر تروریستی شناخته‌شدن سپاه پاسداران را خواسته‌ای فراگیر از سوی اقشار وسیعی از ایرانیان دانسته و پیشقدم شدن بریتانیا دراینباره را زمینه‌ساز پیوستن دیگر کشورهای غربی به این کارزار ذکر کرده بود.

XS
SM
MD
LG