لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
شنبه ۲۵ فروردین ۱۴۰۳ ایران ۱۶:۰۵

حبس انفرادی ۸۷۰ روزه وحید افکاری؛ سعید افکاری: چیزی نگفتیم تا صدای مردم شنیده شود


وحید افکاری
وحید افکاری

سعید افکاری، برادر نوید افکاری کشتی‌گیر اعدام‌شده، می‌گوید شمار روزهایی که وحید، برادر دیگرش، در سلول انفرادی بوده به «۸۷۰ روز» رسیده است.

سعید افکاری روز دوشنبه سوم بهمن در توییتی نوشت: «در این مدت به درخواست برادرم وحید، به علت این که خللی در شنیدن صدای مردم ایجاد نشود، از وضعیت سختش چیزی نگفتیم.»

او با اعلام این که «وحید ۸۷۰ روز است در انفرادی است»، اضافه کرد که این زندانی سیاسی در آخرین ملاقات از مادر خود پرسیده «می‌دانی رکورد انفرادی در ایران و جهان چقدر است؟»

وحید افکاری در یک پرونده مشترک با برادرانش نوید و حبیب به عضویت در «گروه برادران» متهم شد. در این پرونده، نوید افکاری که به تشکیل این گروه متهم شده بود، توسط قوه قضاییه جمهوری اسلامی اعدام شد.

همچنین، وحید به ۵۴ سال و نیم زندان و ۷۴ ضربه شلاق و حبیب به ۲۷ سال و سه ماه حبس و ۷۴ ضربه شلاق محکوم شدند. احکامی که به گفته حبیب، بر اساس «اتهامی بی‌پایه» صادر شده است، چرا که آنها «حتی یک گروه واتس‌اپی» هم نداشتند.

در حال حاضر علاوه بر وحید، الهام افکاری، خواهر آنها، نیز بازداشت شده و با اتهام «قصد ایجاد اخلال و ناامنی از طریق مشارکت در فراخوان‌های معاندان نظام در فضای مجازی» به پنج سال حبس تعزیری، منع خروج از کشور، و دو سال منع فعالیت در فضای مجازی محکوم شده است.

XS
SM
MD
LG