لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
دوشنبه ۷ اسفند ۱۴۰۲ ایران ۰۹:۲۹

نوجوانان آمریکا توئیتر را به فیسبوک ترجیح می دهند


ارقام یک نظرسنجی جدید حاکی از آن است که توئیتر پرطرفدارترین شبکه اجتماعی بین نوجوانان آمریکایی است و محبوبیت آن از فیسبوک پیشی گرفته است.

بر اساس این نظرسنجی، نوجوانان آمریکایی با استفاده از توئیتر «اولویت های خود را به روز کرده اند»، در حالی که شاید کمتر دکمه «Like» شبکه اجتماعی فیسبوک را زده باشند.

نتایج تحقیقات شرکت مالی « Piper Jaffray» ماه گذشته از نوجوانان ایالات متحده حاکی از آن است که ۲۶ درصد از آن ها توئیتر را مهمترین شبکه اجتماعی قلمداد می کنند و فقط ٢٣ درصد از نوجوانان ایالات متحده از شبکه اجتماعی فیسبوک استفاده می کنند. این رقم در مقایسه با سال گذشته ١٠ درصد کمتر است.

این یافته ها حدود یک هفته پس از آن منتشر شده اند که توئیتر اعلام کرد قصد دارد ١ میلیارد دلار از سهام خود را به صورت عمومی عرضه کند، امری که از رشد قابل توجه این شرکت حکایت می کند.

توئیتر هم اکنون ٢١٨ میلیون کاربر فعال و سال گذشته درآمدی معادل ٣١٦ میلیون دلار داشت.

اما جین مونستر، تحلیلگر ارشد شرکت « Piper Jaffray » می گوید فیسبوک هنوز یکی از موفق ترین تارنماهای شبکه اجتماعی است و با خرید هوشمندانه اینستاگرام هنوز تا حد زیادی یکی از بهترین ابزارهای تبادل عکس و به اشتراک گذاشتن کلیپ های ویدئویی محسوب می شود.

مونستر می گوید «اینستاگرام نقش مهمی در تبادل عکس و ویدئو برای فیسبوک داشت و احتمالاً یکی از بهترین راه ها برای ارتباط با فیسبوک محسوب می شود».

توئیتر و فیسبوک و اینستاگرام هنوز در مقایسه با سایر تارنماهای شبکه های اجتماعی بین نوجوانان آمریکایی محبوب ترین و پرطرفدارترین هستند. کمتر از ١٠ درصد نوجوانان آمریکایی از تامبلر، گوگل پلاس و یا تارنماهای دیگر استفاده می کنند.

استف ویسنک، تحلیلگر ارشد این شرکت می گوید احتمال دارد داده های به دست آمده از این تحقیق بیانگر یک گذار جهانی باشد.

او می گوید «ارقام نظرسنجی ما بر اطلاعات نوجوانان داخل کشور متمرکز بود، اما من فکر می کنم این اطلاعات ارتباط مستقیم و بسیار نزدیکی با روند بین المللی محبوبیت شبکه های اجتماعی داشته باشد و می تواند به نوعی نمایانگر تحولات جهانی آتی این شبکه ها باشد».
XS
SM
MD
LG