لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
پنجشنبه ۲۴ خرداد ۱۴۰۳ ایران ۰۸:۴۴

اقتصاد، بزرگترین نگرانی رای دهندگان آمریکایی


اقتصاد، بزرگترین نگرانی رای دهندگان آمریکایی
اقتصاد، بزرگترین نگرانی رای دهندگان آمریکایی

نظر سنجی موسسه گالوپ انجام داده، نشان می دهد ۴۳ درصد شرایط اقتصادی را بزرگترین نگرانی خود می دانند

در زمانیکه نرخ بیکاری در آمریکا کمتر از ۱۰ درصد است، اقتصاد مهمترین مسئله برای رای دهندگان آمریکایی در انتخابات روز سه شنبه کنگره است.

مردم آمریکا هنوز کمتر از میزانی که نشانه یک اقتصاد سالم است، پول خرج می کنند. بازار مشکل دار مسکن، که نقش مهمی در شعله ور شدن بحران اقتصادی داشت، به آرامی به حالت اول باز می گرد. اما آمریکاییان هنوز خانه هایشان را از دست می دهند، و نرخ بالای بیکاری، یکی از دلایلی است که میلیونها نفر از مالکان مسکن، برای پرداخت قسط خانه هایشان مشکل دارند.

یک نظر سنجی جدید که موسسه گالوپ انجام داده، نشان می دهد ۴۳ درصد از ۳۰۰۰ شرکت کننده در این نظر سنجی، شرایط اقتصادی را بزرگترین نگرانی خود در انتخابات می دانند.
حدود یک چهارم (۲۳ درصد) از شرکت کنندگان می گویند که به عقیده آنان، نظام خدمات درمانی مهمنرین مسئله است. درحالی که ۱۸درصد می گویند آنان بیشتر نگران بزرگی و قدرت دولت فدرال هستند.
این درحالی است که این دوره، مسائلی نظیر جنگ در افغانستان و مهاجرت های غیرقانونی، در رده های بالای نگرانی های رای دهندگان قرار ندارد.
بهبود اقتصادی و کمک به آمریکاییان قشر متوسط، از مسائل اصلی در تبلیغات سیاسی انتخاباتی بوده است.

جمهوریخواهان می گویند طرح محرک های اقتصادی دولت باراک اوباما، کمک مالی دولت به بانک ها و اصلاح جدید نظام خدمات درمانی آمریکا به کسری بودجه دولت فدرال و عقب نگه داشته شدن بهبود اقتصادی این کشور منجر شده است. اما دموکراتها، جمهوریخواهان را متهم می کنند که حامی همان سیاست های دولت جورج بوش، رییس جمهوری پیشین آمریکا هستند. دموکراتها می گویند آن سیاست ها به ثروتمندان کمک کرد ولی آمریکا را وارد مشکلات اقتصادی کرد.

XS
SM
MD
LG