لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
پنجشنبه ۳۱ خرداد ۱۴۰۳ ایران ۰۵:۳۶

قانونگذاران آمريکايی در مورد لايحه تحريم ايران به توافق رسيدند


قانونگذاران آمريکايی در مورد لايحه تحريم ايران به توافق رسيدند
قانونگذاران آمريکايی در مورد لايحه تحريم ايران به توافق رسيدند

روز دوشنبه مجلس نمايندگان و سنای آمريکا در مورد لايحۀ تشديد تحريم ها عليه ايران، به توافق رسيدند. پيش از اين سنا و مجلس نمايندگان به طور جداگانه لوايحی را به منظور تحريم ايران به تائيد رسانده بودند، اما برای تصويب نهايی، اين دو نهاد بايد بر سر پيش نويس لايحۀ مشخصی به توافق می رسيدند.

لايحه جديد که از سوی «کريس داد» رييس کميتۀ بانکی سنای آمريکا و «هوارد برمن» رييس کميتۀ سياست خارجی مجلس نمايندگان آمريکا اعلام شد بر تحريم صادرات بنزين به ايران، تمرکز دارد. گرچه ايران يکی از بزرگترين توليد کنندگان نفت در دنيا ست اما برای بنزين اتوموبيل و هواپيما به شدت به واردات متکی ست.

طرح پيشنهادی همچنين بانک های آمريکايی را از معامله با نهادهای مالی که با سپاه پاسداران همکاری می کنند، منع می کند. انتظار می رود روند تصويب لايحۀ تحريم ايران بسرعت تصويب شود و حتی ممکن است کنگرۀ آمريکا تحريم های جديد را طی هفتۀ جاری، تأييد کند.

رابرت گيبز سخنگوی کاخ سفيد می گويد دولت اوباما از اين «لايحۀ استوار» که به رييس جمهوریِ آمريکا اتوريته تازه ای برای «استراتژی چندجانبه جهت منزوی ساختن و فشار بر ايران» می دهد، خشنود است.

XS
SM
MD
LG