لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
شنبه ۱۲ اسفند ۱۴۰۲ ایران ۰۷:۱۵

جرج و امل کلونی ۱۰۰ هزار دلار برای کمک به کودکان مهاجر اهدا کردند


موضوع کودکان مهاجر چند روزی است که در آمریکا و جهان مورد توجه بیش از پیش قرار گرفته است. جرج و امل کلونی در این میان با اهدای ۱۰۰ هزار دلار حمایت خود را از کودکانی که به همراه خانواده های خود به طور غیر قانونی وارد آمریکا شده و از خانواده هایشان جدا شده اند، نشان دادند.

آنها از طریق بنیاد کلونی برای عدالت، این مبلغ پول را به مرکز جوان برای حقوق کودکان مهاجر اهدا کرده اند تا به کودکان کمک کنند.

این زوج در بیانیه ای می گویند به دو فرزند خود، الا و الکساندر فکر کردند و اینکه اگر آنها در چنین شرایطی بودند چه می کردند؟

در بیانیه آنها آمده است: «روزی در آینده فرزندانمان از ما خواهند پرسید: آیا حقیقت دارد که کشور ما نوزادان را از آغوش پدر و مادر بیرون کشید و در قفس انداخت؟ و از ما می پرسند که ما چه کردیم؟ چه گفتیم؟ ما ممکن است نتوانیم سیاستهای دولت را تغییر دهیم. اما می توانیم به قربانیان این سیاست یاری برسانیم.»

در وب سایت بنیاد کلونی برای عدالت آمده است که این بنیاد با هدف ایجاد عدالت در دادگاهها، کلاسهای درس، و جوامع در سراسر دنیا تاسیس شده است.

از یک هفته پیش سختگیری در مناطق مرزی جنوب آمریکا و جدایی فرزندان از مهاجران غیرقانونی در رسانه های آمریکا بازتاب زیادی داشت و روز چهارشنبه پرزیدنت ترامپ در دستوری، این اقدام را متوقف کرد.

رئیس جمهوری آمریکا می گوید امیدوار است کنگره قانون جدیدی تهیه کند. رئیس جمهوری آمریکا قانون فعلی مهاجرت را ناکارآمد می داند.

https://gdb.voanews.com/DB8B35EC-8161-4D0C-8176-61890B65E8A4.gif

XS
SM
MD
LG