لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
شنبه ۱ اردیبهشت ۱۴۰۳ ایران ۰۴:۴۷

مذاکرات رئیس جمهوری آمریکا با رهبران قدرت‌های صنعتی جهان در اجلاس گروه هفت


رئیس جمهوری آمریکا با رهبران صنعتی جهان در اجلاس جی ۷ دیدار، و درباره مسائل مختلف اقتصادی و سیاسی گفت و گو کرد.

پرزیدنت ترامپ در دیدار با جاستین ترودو، نخست وزیر کانادا و میزبان کنفرانس گروه هفت، به شوخی گفت که کانادا تمامی تعرفه ها و موانع تجاری بین دو کشور را لغو کرده است.

او سپس گفت: «ما در واقع در این جهت کار می‌کنیم، اما روابط ما بسیار خوب است. ما عملا برای حذف تعرفه ها کار می کنیم و تجارت را برای هر دو کشور عادلانه می کنیم. امروز پیشرفت زیادی کردیم. خواهیم دید چه رخ خواهد داد اما پیشرفت کرده ایم.»

نخست وزیر کانادا نیز گفت که با پرزیدنت ترامپ درباره تجارت و بسیاری از مسائل دیگر جهانی گفتگو کرده است.

او گفت: «مسلما، تجارت موضوع بحث ما بود و خواهد بود، اما گفتگوی ما در باره جهان است و این که چگونه می‌توانیم برای ایجاد مشاغل خوب برای مردم هر دو کشور همکاری کنیم.»

پرزیدنت ترامپ پس از گفتگو با امانوئل ماکرون، رئیس جمهوری فرانسه به همکاری بین دو کشور برای رفع کسری تجاری آمریکا با اتحادیه اروپا اشاره کرد و گفت: «آمریکا برای سال‌ها کسری تجاری بزرگی با اتحادیه اروپا داشته است و ما برای رفع آن همکاری می‌کنیم و کمک امانوئل در این رابطه بسیار مفید بوده است. تغییری در این راستا صورت خواهد گرفت و فکر می‌کنم بسیار مثبت باشد.»

رئیس جمهوری فرانسه نیز گفت که در کنار موضوع تجارت، درباره ایران، کره شمالی و دیگر مسائل بین المللی، با پرزیدنت ترامپ تبادل نظر می‌کند.

پرزیدنت ترامپ قبل از سفر به کانادا گفته بود که باید از روسیه برای عضویت مجدد در کنفرانس‌ کشورهای قدرتمند صنعتی دعوت به عمل آید. آقای ترامپ گفت که گروه هفت قبلا با عضویت روسیه ، گروه هشت بود و باید به این شکل سابق بازگردد.

به گفته کاخ سفید، پرزیدنت ترامپ برای ملاقات تاریخی با کیم جونگ اون رهبر کره شمالی کنفرانس گروه هفت را زودتر از موعد مقرر به مقصد سنگاپور ترک می‌کند.

https://gdb.voanews.com/DB8B35EC-8161-4D0C-8176-61890B65E8A4.gif

XS
SM
MD
LG