لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
سه شنبه ۱ خرداد ۱۴۰۳ ایران ۰۷:۳۲

سفیر آمریکا در لندن: تحریم‌های ما اثرگذارترین راه در تغییر رفتار بد ایران است


سفیر آمریکا در لندن در کنار رئیس جمهوری آمریکا
سفیر آمریکا در لندن در کنار رئیس جمهوری آمریکا

در پی وضع تحریم‌های آمریکا علیه شبکه بین المللی انتقال نفت ایران به سوریه، سفیر ایالات متحده در بریتانیا این تحریم ها را در «تغییر رفتار بد ایران» اثرگذار دانست.

رابرت وود جانسون، سفیر آمریکا در بریتانیا روز چهارشنبه ۳۰ آذر در یک پیام توئیتری نوشت که آمریکا باور دارد این «فشارهای هدفمند شده و پایدار» تاثیرگذارترین راه در تغییر رفتار بد جمهوری اسلامی ایران است.

او همچنین نوشته است: «دنیا باید برای نه گفتن به بدرفتاری های ایران متحد شود.»

سفیر آمریکا در بریتانیا روز چهارشنبه همچنین در یادداشتی در روزنامه تلگرام با عنوان «تحریم های آمریکا توطئه ایران، روسیه و سوریه را برای رساندن نفت به اسد هدف قرار می‌دهد»، ضمن اشاره به شراکت کشورش با بریتانیا برای شکست تروریسم و داعش، نوشت که کار تمام نشده و هنوز اسد با حمایت ایران به گسترش خشونت در سوریه ادامه می‌دهد.

روز چهارشنبه سخنگوی وزارت خارجه آمریکا، از اظهارنظر این سفیر ایالات متحده استقبال کرد و آن را روی توئیتر خود باز نشر کرد:

ایالات متحده با تحریم جدید چند فرد و نهاد در یک شبکه بین المللی، اعلام کرد که جمهوری اسلامی ایران از طریق آنها به رژیم بشار اسد نفت می‌دهد.

وزارت خزانه داری آمریکا با تحریم ۹ فرد و نهاد در یک شبکه بین المللی، اعلام کرد رژیم ایران در این شبکه از راه همکاری با شرکت های روسی میلیون ها بشکه نفت در اختیار رژیم سوریه قرار می دهد.

«اداره کنترل دارایی های خارجی» وزارت خرانه داری آمریکا می گوید، رژیم اسد وسیله انتقال میلیون ها دلار پول به نیروی قدس سپاه پاسداران را فراهم می کند و آن پول ها در نهایت به دست حماس و حزب الله لبنان می رسد.

این تازه ترین تلاش پرزیدنت ترامپ برای قطع کمک های جمهوری اسلامی به گروه های تروریستی در خاور میانه است.

پرزیدنت ترامپ که می گوید ایران توافق هسته ای را نقض کرده، شش ماه پیش از برجام خارج شد و تحریم های هسته ای علیه جمهوری اسلامی ایران را باز گرداند.

وزارت خزانه داری آمریکا روز سه شنبه با قرار دادن ۹ فرد و نهاد یادشده در فهرست تحریم ها، اعلام کرد آنها با نادیده گرفتن تحریم ها علیه ایران، از نفت برای تامین مالی شبکه ترور استفاده می کنند.

محمد عامر الشُویکی شهروند سوریه، و «گلوبال ویژن گروپ»، شرکت او در روسیه، از جمله تحریم شدگان هستند.

https://gdb.voanews.com/DB8B35EC-8161-4D0C-8176-61890B65E8A4.gif

XS
SM
MD
LG