لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
چهارشنبه ۵ اردیبهشت ۱۴۰۳ ایران ۰۶:۵۳

دولت پرزیدنت ترامپ تحریم‌های جدید کره شمالی را اعلام کرد: ۱۳ شخصیت حقوقی و ۲۰ کشتی


پس از اضافه مردن نام کره شمالی به لیست کشور های حامی تروریسم، دولت آمریکا تحریم های جدیدی علیه کره شمالی وضع کرد.

وزارت خزانه داری آمریکا یک شخصیت حقیقی، ۱۳ شخصیت حقوقی و ۲۰ کشتی کره شمالی را در فهرست تحریم شدگان قرار داد.

تحریم شدگان جدید همه از بخش حمل و نقل آنکشور هستند.۴ شرکت و شخصیت حقیقی تحریم شده چینی هستند.

دوشنبه رئیس جمهوری آمریکا گفته بود کره شمالی را مجدداً در فهرست کشورهای حامی تروریسم قرار می دهد.این تصمیم او در پایتختهای ژاپن و کره جنوبی مورد استقبال قرار گرفت.

«استیون منوشین» وزیر خزانه‌داری آمریکا در بیانیه‌ای اعلام کرد: «ما در عزم خود برای به حداکثر رساندن فشار اقتصادی برای محروم کردن این کشور از تجارت و درآمد خارجی مصمم هستیم و همزمان با افشای روش‌های فرار ادامه می‌دهیم.» اشاره آقای منوشین به فرار کره شمالی از تحریم های اعمال شده قبلی است.

پیش از این کره شمالی در لیست کشورهای حامی تروریسم به ایران، سودان و سوریه پیوسته بود. به این ترتیب آمریکا قادر خواهد بود هرگونه تحریمی علیه دولت کره شمالی و به دلیل برگزاری آزمایش های موشکی این کشور وضع کند.

پرزیدنت ترامپ، در راستای سیاست «فشار حداکثری» به کره شمالی، اعلام کرده از روز سه شنبه سی آبان وزارت خزانه داری امریکا تحریم های جدیدی علیه کره شمالی و افراد وابسته به این حکومت وضع خواهد کرد.

پرزیدنت ترامپ گفت: «در فرصت دو هفته ای که وجود دارد، بالاترین حد تحریم ها لحاظ خواهد شد.»

رکس تیلرسون، وزیر خارجه ایالات متحده آمریکا هم روز دوشنبه اعلام کرد این تحریم ها به زودی برای کره شمالی دردسر درست خواهد کرد. به گفته تیلرسون اطلاعات جذب شده از کره شمالی حکایت از کمبود سوخت، صف های طولانی در پمپ بنزین ها و همچنین کاهش درآمد این کشور دارد.

https://gdb.voanews.com/DB8B35EC-8161-4D0C-8176-61890B65E8A4.gif

XS
SM
MD
LG