لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
پنجشنبه ۳ خرداد ۱۴۰۳ ایران ۰۳:۴۸

اوباما مجازات زندان انفرادی برای مجرمان نوجوان را ممنوع کرد


باراک اوباما رئیس جمهور آمریکا، روز دوشنبه ۲۵ ژانویه، مجازات زندان انفرادی را برای نوجوانان بزهکار، در زندان‌های فدرال ممنوع کرد.

آقای اوباما گفت که حبس انفرادی ممکن است تبعات روانی ناگواری برای نوجوانان بوجود بیاورد.

رئیس جمهور آمریکا روز سه‌شنبه، در ستون انتخاب سردبیر در روزنامه واشنگتن پست، رئوس کلی فرمان اجرائی توقف چنین احکامی را برای نوجوانان و مجرمین بزرگسالی که درجه تخلف آنها کم است، در اختیار عموم قرار داد.

به موجب یکی از سرفصل‌های این قانون، حداکثر زمان محکومیت انفرادی، برای مجرمینی که برای نخستین بار مرتکب خلاف شده اند، ۶۰ روز خواهد بود. این مدت در حال حاضر ۳۶۵ روز است.

صدور این فرمان اجرائی تحقق بخشی از وعده های آقای اوباما در اصلاح سیستم قضایی آمریکا است.

غیر از این اصلاحات قضایی آقای اوباما، در رویدادی مشابه، دیوانعالی ایالات متحده روز دوشنبه اعلام کرد افرادی که در نوجوانی به جرم قتل به حبس ابد محکوم شده‌اند، باید امکان فرجام‌خواهی دوباره و تقاضای تجدید نظر به منظور آزادی از زندان را داشته باشند.

بنا بر اعلام دیوانعالی آمریکا، تصمیم سال ۲۰۱۲ این عالی‌ترین مرجع قضایی ایالات متحده مبنی بر لغو غیرمشروط احکام حبس ابد برای نوجوانان، باید به نحوی اجرا شود که موارد گذشته را نیز در بر گیرد.

به گفته آنتونی کندی، یکی از قضات حامی این حکم که با شش رأی موافق در برابر سه رأی مخالف به تصویب رسید، این تصمیم هم روند صدور احکام جدید، و هم امکان تقاضای مجدد برای آزادی مشروط را شامل می‌شود.

XS
SM
MD
LG