لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
پنجشنبه ۳۰ فروردین ۱۴۰۳ ایران ۰۵:۱۶

استفان مال: امیدواریم اجرای برجام راه های ارتباطی جدیدی را با ایران باز کند


به گفته هماهنگ کننده وزارت خارجه آمریکا در اجرای برجام گفت کمیته مشترک اجرای برجام حداقل سه ماه یکبار تشکیل جلسه خواهد داد
به گفته هماهنگ کننده وزارت خارجه آمریکا در اجرای برجام گفت کمیته مشترک اجرای برجام حداقل سه ماه یکبار تشکیل جلسه خواهد داد

هماهنگ کننده وزارت خارجه آمریکا در اجرای برجام در پی اعلام روز برجام و لغو تحریم‌های ایران نسبت به گشوده شدن راه های ارتباطی جدید با ایران ابراز امیدواری کرد.

استفان مال، در گفت و گو با خبرنگار بخش فارسی صدای آمریکا با اعلام اینکه از این پس نوع کار آژانس با ایران تغییر می کند، گفت نظارت بر برنامه هسته‌ای ایران وارد مرحله تازه‌ای شده است و ایران باید از این پس پروتکل الحاقی منع گسترش سلاح‌ هسته‌ای را به اجرا بگذارد.

هماهنگ کننده وزارت خارجه آمریکا در اجرای برجام گفت که کمیته مشترک اجرای برجام حداقل سه ماه یکبار تشکیل جلسه خواهد داد. به گفته او یکی از کارهای این کمیته اطمینان حاصل کردن از برداشته شدن تحریم هاست.

او با ابراز امیدواری نسبت به باز شدن راه های ارتباطی جدید با ایران پس از این توافق گفت: "امروز، روز مهمی است. نه فقط برای اینکه منطقه‌ای امن‌تر در خاورمیانه خواهیم داشت، بلکه به دلیل ایجاد روابط نزدیکتر."

آقای مال تایید کرد که به دلیل پیچیده بودن این توافق احتمالا چالش‌هایی در اجرای آن وجود داشته باشد اما افزود که اراده خوبی برای اجرای برجام وجود دارد.

وزرای خارجه ایران، آمریکا و مسئول سیاست خارجی اروپا، شنبه شب ۲۶ دی در وین اجرای برجام و رسیدن زمان لغو تحریم‌ها را اعلام کردند. پیش از آن نیز یوکیا آمانو، مدیر کل آژانس بین‌المللی انرژی اتمی اقدامات ایران در چارچوب توافق هسته‌ای را تایید کرده بود.

XS
SM
MD
LG