لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
یکشنبه ۱۹ آذر ۱۴۰۲ ایران ۱۰:۵۴

آمریکا به عضویت در شورای حقوق بشر ادامه می دهد


آنتونی بلینکن از کارنامه حقوق بشر کره شمالی انتقاد کرد.
آنتونی بلینکن از کارنامه حقوق بشر کره شمالی انتقاد کرد.

آمریکا به رغم انتقاد جمهوریخواهان از شورای حقوق بشر سازمان ملل متحد، به عضویت خود در این شورا ادامه خواهد داد.

قانونگذاران جمهوریخواه آمریکا می گویند رویکرد شورای حقوق بشر به دیکتاتورها نرم و علیه اسرائیل مغرضانه است.

آنتونی بلينکن، قائم مقام وزارت امور خارجه آمريکا روز سه شنبه در جمع ۴۷ عضو شورای حقوق بشر سازمان ملل متحد در زمينه کارنامۀ حقوق بشر چند کشور، از جمله روسيه، مصر، کوبا و چين ابراز نگرانی کرد و شورای حقوق بشر سازمان ملل متحد را نيز به برخوردهای جانبدارانه با اسرائيل متهم کرد.

آقای بلينکن در عين حال تأکيد کرد که ايالات متحده در همکاری با اين شورا خود را مسئول و پايبند می داند.

او گفت: "من از اینکه ایالات متحده آمریکا را در دهمین سالگرد شورای حقوق بشر نمایندگی می کنم خوشحالم. مبارزه برای آزادی های بیشتر، احترام و کرامت روایتی از وحدت و انسانیت است و ما به پایبندی مان به ادامه عضویت در این شورا افتخار می کنیم."

آقای بلینکن گفت: "هر کشوری از جمله ايالات متحده در برخورد با نقايصی که در حوزه های رعايت حقوق بشر يا حقوق مدنی دارند بايد پاسخگو باشند. ما دقيقا همين کار را می کنيم وقتی رسانه ها و نشريات موردی را مطرح می کنند آن را در سطح ملی به گفت و گفتگو می گذاريم تا با آن برخورد شود، تفاوت ما با کرۀ شمالی همين است."

آقای بلينکن در ادامه افزود، پيونگ يانگ در برخورد با واقعيات امروز کشور خود و آنچه بر مردم می گذرد دچار توهم است. وزير امور خارجه کره شمالی قطعنامه های سازمان ملل متحد در ارتباط با کارنامۀ حقوق بشر پيونگ يانگ را بی ارزش خوانده است.

XS
SM
MD
LG