لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
چهارشنبه ۲۷ تیر ۱۴۰۳ ایران ۲۰:۱۲

يک مقام وزارت امور خارجۀ آمريکا کره شمالی را «دولت جنايتکار» خواند


يک مقام وزارت امور خارجۀ آمريکا کره شمالی را «دولت جنايتکار» خواند
يک مقام وزارت امور خارجۀ آمريکا کره شمالی را «دولت جنايتکار» خواند

يک مقام وزارت امور خارجۀ آمريکا کره شمالی را «دولت جنايتکار» خواند و اضافه کرد که تهديد به اقدام نظامی از سوی آنها ادامه رفتار تحريک آميزی است که در گذشته از خود نشان داده اند.

اشارۀ « پی جی کرولی» سخنگوی وزارت خارجه آمريکا در روز سه شنبه به تهديد کره شمالی بود که گفته است واکنش نظامی به محکوم کردن پيونگ يانگ برای غرق کشتی کره جنوبی نشان خواهد داد.آقای کرولی گفت که اين تهديد ادامه رفتار ناهنجاری است که در يکسال و نيم گذشته کره شمالی دنبال کرده است.

سخنگوی وزارت خارجه آمريکا گفت آنچه که کره شمالی لازم است انجام دهد پاسخگو بودن است.

«سين سون هو» نماينده کره شمالی در سازمان ملل متحد می گويد درصورتيکه سازمان ملل متحد اين کشور را به دليل غرق شدن يک کشتی جنگی کره جنوبی محکوم کند نظاميان کره شمالي به اين اقدام واکنش نشان می دهند.

سفير کره شمالی در سازمان ملل متحد که روز سه شنبه در يک کنفرانس خبری سخن می گفت تأکيد کرد که کره شمالي در ماجرای غرق شدن کشتی جنگی کره جنوبی و کشته شدن چهل و شش سرنشين آن دست نداشته است.

اين در حالی است که گروهی از بازرسان بين المللی پس از بررسی ها به اين نتيجه رسيدند که شليک يک اژدر از سوی يک زيردريايیِ کره شمالی، علت غرق شدن کشتی نظامی کره جنوبی بوده است.

دولت کره شمالی گفته است اگر هر گونه اعلاميه ای را که سازمان ملل در محکوم کردن آن دولت در اين مورد صادر کند، رد خواهد کرد.

XS
SM
MD
LG