لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
دوشنبه ۲۵ تیر ۱۴۰۳ ایران ۲۱:۴۰

کره شمالی به سازمان ملل متحد هشدار می دهد


سفیر کره شمالی در سازمان ملل متحد می گوید اگر این سازمان، پیونگ یانگ را در حادثه غرق شدن یک کشتی جنگی کره جنوبی محکوم کند، نیروهای نظامی کشور او پاسخ خواهند داد.

سین سون هو، که روز سه شنبه در یک کنفرانس خبری سخن می گفت، تکرار کرد کره شمالی در غرق شدن کشتی در ماه مارس، که در جریان آن ۴۶ ملوان کشته شدند، دخالت نداشته است. او همچنین درخواست کرد به یک تیم تحقیق کره شمالی اجازه داده شود به محل حادثه برود.

شورای امنیت سازمان ملل متحد روز دوشنبه در بیانیه ای نسبت به وضع دو کشور، ابراز نگرانی کرد و از هر دو کشور خواست از هر عملی که می تواند بر تنش ها دامن بزند پرهیز کنند.

کره جنوبی روز دوشنبه گفت انتظار دارد شورای امنیت آنچه را «گام های به موقع و مناسب» نامید بردارد، و مقامات آن کشور آنچه را شواهد بیشتری از حمله یک اژدر کره شمالی به کشتی جنگی توصیف کردند، ارائه دادند.

کره شمالی همچنان هر گونه درگیری در غرق شدن کشتی را تکذیب می کند. همچنین یافته های یک هیات تحقیقات بین المللی را که پیونگ یانگ مسئول را بوده دانسته است رد کرده و خود را قربانی «جعل و تقلب» می نامد.

رییس جمهوری کره جنوبی روز دوشنبه اظهار کرد که اگر جامعه بین المللی به حادثه پاسخ ندهد، کره شمالی ممکن است هر لحظه به حمله دیگری دست بزند.

XS
SM
MD
LG