لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
سه شنبه ۴ اردیبهشت ۱۴۰۳ ایران ۰۷:۳۰

دانوهيو: نبايد در اجرای پروژه خط لوله اکس ال کی استون تأخير کرد


دانوهيو: نبايد در اجرای پروژه خط لوله اکس ال کی استون تأخير کرد
دانوهيو: نبايد در اجرای پروژه خط لوله اکس ال کی استون تأخير کرد

اتاق بازرگانی آمريکا می گويد، اقتصاد آمريکا نشانه هايی از بهبودی نشان داده است. اما، محافل تجاری آمريکا می گويند، رشد بزرگترين اقتصاد جهان به کندی صورت می گيرد.

اتاق بازرگانی آمريکا که بيش از سه ميليون شرکت آمريکايی را نمايندگی می کند، بر اين باور است که در سال انتخابات رياست جمهوری در آمريکا، تحول چشمگيری در اقتصاد آمريکا صورت نخواهد گرفت.

تامس دانوهيو، رييس اتاق بازرگانی آمريکا، در سخنرانی سالانه خود گفت اقتصاد اين کشور در حال رشد است. اما، اين رشد در سطحی نيست که به کاهش چشمگير نرخ بيکاری بيانجامد.

آقای دانوهيو گفت: متاسفانه، ما معتقديم که رشد اقتصادی آمريکا در ماه های اول سال ۲۰۱۲ عملاً با کاهش مواجه شود. ما انتظار داريم ميانگين رشد اقتصادی در نيمه اول سال جاری ۲ و نيم درصد و يا کمتر باشد، اما، اميدواريم پس از آن بنا بر سياستگذاری های دولت، ميانگين رشد تا آخر سال جاری به بيشتر از ۳ درصد، افزايش يابد.

اتاق بازرگانی آمريکا اميدوار است در سال پرتلاطم انتخابات رياست جمهوری بتواند نمايندگان کنگره را به تصويب سياست های لازم برای رشد اقتصادی؛ تشويق کند.

يکی از الويت های اين سازمان اجرای پروژه خط لوله اکس ال کی استون است. خط لوله ۳۰۰۰ کيلومتری که بيش از ۷۰۰ هزار بشکه نفت را در روز از کانادا به پالايشگاه های ايالت تگزاس، منتقل خواهد کرد.

رييس اتاق بازرگانی آمريکا می گويد اين پروژه هزاران شغل ايجاد خواهد کرد و به تامين منابع انرژی در آمريکا کمک خواهد کرد. تامس دانوهيو افزود: اين پروژه تمامی آزمايش های محيط زيستی را گذرانده است. هيچ دليل موجهی برای تاخير در اين پروژه وجود ندارد.

گرچه هر دو حزب آمريکا از اين پروژه پشتيبانی کرده اند؛ اما، پرزيدنت باراک اوباما، رييس جمهوری آمريکا، برای راه اندازی آن از سوی سازمان های محيط زيست، تحت فشار بوده است.

اتاق بازرگانی آمريکا می گويد در سياست های انتخاباتی دخالت نخواهد کرد، اما از پرزيدنت اوباما می خواهد در اين ارتباط اقدام کند.

XS
SM
MD
LG