لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
یکشنبه ۲۷ خرداد ۱۴۰۳ ایران ۱۹:۳۷

هشت هزار زامبی دوچرخه سوار در فلوریدا به استقبال هالووین رفتند


این افراد با گریم و آرایش ترسناک خود را به شکل زامبی یا مردگان متحرک در آوردند.
این افراد با گریم و آرایش ترسناک خود را به شکل زامبی یا مردگان متحرک در آوردند.

با نزدیک شدن به جشن هالووین در آمریکا و دیگر کشورها و همچنین «روز مردگان» در مکزیک در خیلی از کشورها جشنواره های گوناگونی در گوشه و کنار شهر ها برگزار می شود. یکی از این رویداد ها، جشنواره سالانه دوچرخه سواری زامبی در شهر «کی وست» فلوریدا بود.

به گزارش «سی بی اس» بیش از ۸ هزار نفر در این مراسم خود را به شکل زامبی در آوردند و در آن شرکت کردند.

زامبی یا مرده متحرک، به جسد های متحرکی گفته می شود که از یک افسانه آفریقایی تبارهای دریای کارائیب سر چشمه می گیرد. مرده هایی که صورت های شان نیمه از بین رفته است، با هیبتی ترسناک ناگهان در برابر ادم های زنده و سالم قرار می گیرند. در دهه های اخیر کاراکتر زامبی مورد توجه فیلم سازان زیادی بوده است.

ترسناکی قیافه زامبی ها همیشه یک گزینه خوب برای آرایش شب هالووین است و خیلی ها سعی می کنند با زیاده روی در گریم خود، به شکل زامبی های ترسناک تری در بیایند.

در مراسم شهر کی وست فلوریدا، پیر و جوان صورت خود را به شکل زامبی گریم کردند و با لباس های پاره، به شکل مرده هایی که از قبر در آمده اند، در خیابان جمع شدند. البته این زامبی ها به جای راه رفتن در خیابان، با هم دوچرخه سواری کردند.

جشنواره دوچرخه سواری زامبی کی وست مصادف شد با جشنواره دیگری به نام «جشنواره سالانه لباس ها و ماسک های فانتزی» که تا یکشنبه ادامه خواهد داشت.

این جشنواره ۱۰ روزه شامل مسابقه بهترین لباس و ماسک، راهپیمایی و گروه رژه است.

هشت هزار نفر در این مراسم خود را به شکل زامبی در آوردند و شرکت کردند
هشت هزار نفر در این مراسم خود را به شکل زامبی در آوردند و شرکت کردند

http://gdb.voanews.com/504DC5E1-F75B-4FFC-B4D1-9C2ABE3A6DD5.gif

XS
SM
MD
LG