لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
دوشنبه ۱۴ اسفند ۱۴۰۲ ایران ۲۳:۱۷

کشتی گیر آمریکایی: به مدال طلا فکر می کنم


جردن بوروز (چپ) در مسابقات المپیک ۲۰۱۲ آمریکا با اندرو هو کشتی می گیرد
جردن بوروز (چپ) در مسابقات المپیک ۲۰۱۲ آمریکا با اندرو هو کشتی می گیرد
نام وبسایت اختصاصی اش را گذاشته «فقط طلا می بینم». از همین جا می توان حدس زد که جردن بوروز تا چه حد برای بردن مدال طلا در بازیهای المپیک تابستانی لندن عزم خود را جزم کرده است‫.‬ موفقیتهای درخشان ورزشی که تاکنون کسب کرده، نشان می دهد که این، برای بوروز- قهرمان آمریکایی کشتی آزاد- آرزوی محالی نیست.

‎جردن بوروز در دبیرستان و دانشگاه قهرمان بوده و در رقابتهای ملی دانشگاهی هم درخشیده و جای پای خود را به عنوان قهرمان ملی رقابتهای کشتی دانشگاهی محکم کرده است‫.‬

بوروز می گوید کشتی آزاد برایش دشوار نیست و این که قبلاً کشتی گیر فرنگی بوده و حالا خود را با قوانین رشتۀ کشتی آزاد وفق داده ، برایش تغییر ساده ای بوده است‫:‬‌ «من در دبیرستان و دانشگاه همیشه بهترین بوده ام، و برای همین اعتماد به نفس زیادی پیدا کرده ام. هر دفعه مسابقه می دهم، انتظار برد دارم. هر روز سخت تمرین می کنم و می خواهم در برابر قهرمانان بین المللی هم بایستم و برنده شوم‫‬.»

‎این ورزشکار آمریکایی به موازات رشد بدنی، گروه وزنی خود را هم تغییر داده و از ۶۱ کیلوگرم در دبیرستان به ۶۸، ۷۱ و بعد ۷۴ کیلوگرم رسیده است و قرار است در ردۀ وزنی ۷۴ کیلوگرم در مسابقات المپیک لندن شرکت کند.

او سال گذشته قهرمان جهان شد. بوروز چهارمین کشتی گیر آمریکایی بوده که موفق به کسب این عنوان شده است. او می گوید:« من آنقدر کوشش می کنم و همۀ وقت و تلاشم را وقف تمرین می کنم، انتظار دارم برنده شوم. وقتی آدم درست عمل می کند و به ورزش متعهد است، انتظاری به جز این نمی توان داشت‫.»

‎ دیدن قهرمانی آمریکایی چون مایکل جانسن که درالمپیک آتلانتا در مسابقات دو سرعت دویست، و چهارصد متر قهرمان جهانی شد، برای جردن بوروز الهام بخش تلاش بیشتر بود. او می گوید دیدن تصویر قهرمانان روی جلد مجلات یا دیدن چهرۀ آنها در تبلیغ کالاهای مختلف برایش هیجان انگیز و الهام بخش است. بوروز معتقد است که کشتی گیران در آمریکا چندان مورد توجه نیستند اما اضافه می کند که وی می خواهد ورزشکاری باشد که توجه جهان را به خود جلب کند و در داخل و خارج از آمریکا اعتبار و شهرت به دست آورد.

جردن بوروز می گوید به عنوان یک کشتی گیر سبک آزاد در المپیک، رقبای اصلی وی؛ کشتی گیران ایرانی و روس هستند، اما او «در جستجوی طلا، هر چالشی را به جان می خرد.»
XS
SM
MD
LG