لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
شنبه ۲۰ خرداد ۱۴۰۲ ایران ۱۹:۳۴

تقویت کارآفرینی زنان


وزارت خارجه آمریکا برای پیشبرد کارآفرینی در میان زنان سراسر جهان، بویژه در خاورمیانه و شمال آفریقا، با بخش خصوصی مشارکت می کند. اخیرا برای توسعه نخستین برنامه مبادله مرزی و رهبری، به قصد حمایت از رهبران نوپای زن در دو منطقه، به مدرسه کندی دانشگاه هاروارد پیوست. هدف مشارکت بخش خصوصی بین دولت، نهادهای آکادمیک و بخش خصوصی این است که قابلیت رهبری زنان در منطقه، قدرت اقتصادی و کارآفرینی آنان تقویت شود.

جان کری وزیر خارجه آمریکا گفت «برای مردم این منطقه بسبار مهم است که اقتصادهای خود را پیش ببرند و زنان برای کمک به منطقه در استفاده از قابلیت های آن اساسی هستند.» آقای کری گفت ما بسیار دیده ایم و می بینیم وضعیت کشورهایی که در آنها زنان بزرگترین حضور را در مدیریت دارند، از کشورهایی که زنان را دور نگاه میدارند، به مراتب بهتر است، و در ادامه افزود هیچ کشوری نمی تواند اگر نیمی از مردم آن عقب بمانند پیش برود ... اگر زنان از نشستن پشت میز محروم شوند، هیچ اقتصادی نمی تواند رشد کند.» در خاورمیانه، تبعیض علیه زنان بسیار زیاد است. حضور زنان در محل های کار در منطقه فقط نیمی از میزانی است که در دیگر نقاط جهان دیده می شود.

جدا از فرصت، زنان نیاز دارند به آموزش و تعلیمات حرفه ای که آنها را برای ورود به نیروی کار آماده می سازد، دسترسی پیدا کنند. دولت ایالات متحده و شریکان آن در بخش خصوصی سعی دارند زنان را به ابزار لازم برای تبدیل شدن به کارآفرینانی موفق مجهز کنند.

برای رسیدن به این هدف، وزارت خارجه به مشارکت با بخش خصوصی جهت سرمایه گذاری در امور زنان در تمام سطوح ادامه می دهد .TechWomen، یک برنامه مبادله بین المللی که از هدف های سیاست خارجی آمریکا حمایت می کند، ظرفیت تجارتی شریکان خود را افزایش می دهد و به زنان در رسیدن به قابلیت کاملشان در صنعت و فناوری کمک می کند.

کشورها در خاورمیانه ، شمال آفریقا و سراسر جهان باید بفهمند که وقتی زنان رشد کنند، اقتصادهای آنها نیز رشد خواهد کرد و شکوفا خواهد شد.

XS
SM
MD
LG