لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
سه شنبه ۴ اردیبهشت ۱۴۰۳ ایران ۲۱:۵۲

فردا مجلس نمایندگان آمریکا طرح ممنوعیت لغو تحریم‌های ایران را بررسی می کند؛ اوباما تهدید به وتو کرد


کاخ سفید می گوید چون طرح جدید جمهوریخواهان می تواند توافق هسته ای ایران وغرب را نقض کند، اوباما آن را وتو خواهد کرد.
کاخ سفید می گوید چون طرح جدید جمهوریخواهان می تواند توافق هسته ای ایران وغرب را نقض کند، اوباما آن را وتو خواهد کرد.

کاخ سفید می‌گوید طرح جدید مجلس نمایندگان آمریکا علیه ایران را در صورت تصویب، وتو می کند.

طرح جدید که توسط کمیته روابط خارجی مجلس نمایندگان تصویب شد، برای جلوگیری از اجرای برنامه جامع اقدام مشترک موسوم به برجام است.

دفتر مدیریت بودجه ایالات متحده اعلام کرد باراک اوباما، رئیس جمهوری آمریکا در صورت تصویب چنین قانونی در مجلس نمایندگان و سنا آن را وتو خواهد کرد.

دولت اوباما می گوید توقف لغو بعضی تحریم‌ها علیه ایران، به منزله نقض توافق بین المللی است و می تواند به برهم خوردن توافق هسته ای ایران و جامعه جهانی بیانجامد.

اعضای جمهوریخواه مجلس نمایندگان آمریکا که با توافق هسته ای مخالف هستند، از دو هفته پیش تلاش کردند تا طرح جدیدی را به تصویب برسانند که توانایی تیم اوباما را برای لغو تحریم هایی که علیه بانک های ایران وضع شده است، محدود کند.

طرح "قانون شفافیت حمایت مالی ایران از تروریسم" که توسط استیو راسل، سناتور جمهوریخواه در کمیته روابط خارجی مجلس نمایندگان هفته پیش تصویب شد، می گوید تیم اوباما حق ندارد تحریم های ایران را لغو کند مگر آن که ثابت کند ایران حامی تروریسم و ناقض حقوق بشر نیست و در تولید تسلیحات کشتار جمعی دست ندارد.

ایران و قدرت‌های جهان در تیرماه توافق جامع هسته‌ای را امضا کرند تا ایران در ازای لغو تحریم‌های بین المللی فعالیت‌های هسته‌ای خود را کاهش بدهد.

XS
SM
MD
LG