لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
چهارشنبه ۵ اردیبهشت ۱۴۰۳ ایران ۰۸:۰۴

طرح جدید بیمه درمانی فردا در مجلس نمایندگان به رای گذاشته خواهد شد


طرح جدید بیمه درمانی فردا در مجلس نمایندگان به رای گذاشته خواهد شد.

در آستانه رای گیری مجلس نمایندگان آمریکا، پرزیدنت دونالد ترامپ، تلاش و اصرار خود را برای تصویب طرح جمهوریخواه-محور لغو و جایگزین کردن بیمه درمانی همگانی موسوم به «اوباما کر» را سه شنبه به جمع هم حزبیهای خود آورد.

او در نشست کمیته اعضای کنگره حزب جمهوریخواه، گفت رای مثبت اعضای مجلس نمایندگان کنگره به این طرح در روز پنجشنبه، در حقیقت عمل به وعده انتخاباتی است که مردم بابت آن وی را به کاخ سفید رساندند و کنگره را با اکثریت جمهوریخواه حفظ کردند.

اما بر پایه بررسی اداره بودجه کنگره، که یک نهاد فراحزبی است، با اجرای طرح جدید جمهوریخواهان، 14 میلیون نفر، بیمه های درمانی کنونی خود را از دست خواهند داد.

پرزیدنت ترامپ در جمع اعضای حزب جمهوریخواه برای جمع آوری کمکهای مالی، گفت که با تصویب طرح جدید بیمه درمانی، جمهوریخواهان درکنگره و کاخ سفید، انتظارات مردمی که آنها را برگزیدند، بر آورده خواهند کرد.

یکی از وعده های انتخاباتی آقای ترامپ و جمهوریخواهان کنگره آمریکا، لغو بیمه درمانی موسوم به اوباما کر بود.

بیمه اوباما کر، حدود بیست میلیون نفر را که نمیتوانستند از عهده پرداخت حق بیمه درمانی بر آیند، را پوشش داد.

اما روز دوشنبه گذشته، اداره بودجه کنگره، که نهادی مستقل و متشکل از کارشناسان اقتصادی است، با انتشار بررسی خود، اعلام کرد که اجرای این بیمه به عنوان جایگزین قانون بیمه درمانی کنونی، موجب می شود که حدود 14 میلیون نفر بیمه درمانی خود را از دست بدهند.

تام پرایس، وزیر بهداشت و درمان از این گزارش انتقاد کرد و گفت که یافته های این گزارش بر بخشی از این طرح استوار است و نه تمامی طرح، زیرا که دولت پرزیدنت ترامپ قصد دارد که پوشش افراد تحت بیمه را افزایش دهد.

آمریکا یکی از معدود کشورهای صنعتی جهان است که بیمه درمانی همگانی ندارد؛ و افراد باید بر اساس قانون بیمه اوباما کر و بر حسب توانایی مالی خود بیمه درمانی تهیه کنند، در غیر اینصورت جریمه خواهند شد.

XS
SM
MD
LG