لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
دوشنبه ۲۰ آذر ۱۴۰۲ ایران ۱۸:۵۰

توفان زمستانی بخش هایی از ایالات متحده را فرا گرفت


یخبندان و توفان زمستانی شدید سبب قطع برق، تاخیر در برنامه پرواز هواپیماها و حتی مرگ شماری از افراد در بخش هایی از ایالات متحده شده است.

بارش برف شدید و سرمای بی سابقه زمستانی دشت های غرب و شمال ایالات متحده را فرا گرفته است. دمای هوا در مونتانا و داکوتای شمالی به ٣٠ درجه سانتیگراد زیر صفر کاهش یافته است.

دمای هوای روز شنبه (٧ دسامبر) در ایالت هایی همچون تگزاس، آرکانزاس و اوکلاهوما که معمولاً گرم تر هستند، به زیر صفر رسید. هوای سرد جمعه در منطقه باعث یخ زدن برف خیس و لغزنده شدن زمین شد.

یخبندان سبب قطع برق در برخی مناطق شد و حداقل ١٠ نفر بر اثر سوانح جاده ای مربوط به شرایط بد آب و هوا جان خود را از دست داده اند.

هوای بسیار سرد به لاس وگاس و نوادا هم رسید. کارشناسان هواشناسی پیش بینی کرده اند که احتمال دارد شهر لاس وگلاس تا پیش از پایان هفته شاهد بارش برف باشد، امری که به ندرت در نوادا رخ می دهد.

توفان شدید زمستانی بر سفرهای جاده ای و پروازها نیز تاثیر گذاشته است. صدها خودرو تصاف کرده اند. روز جمعه تقریباً ٧٠٠ پرواز لغو شد که بیشتر آن ها از فرودگاه بین المللی دالاس عازم نقاط مختلف بودند. مقامات مسئول اعلام کردند پروازها هم اکنون بار دیگر برنامه عادی خود را از سر گرفته اند.

موج سرمای شدید روز یکشنبه به ایالات های شمال شرق و میانه اقیانوس اطلس رسید.

مناطق پرجمعیت شهر در سواحل شرقی آمریکا، از جمله واشنگتن، فیلادلفیا و نیویورک نیز شاهد بارش برف شدی، یخبندان و لغزندگی بوده اند.

انتظار می رود دمای هوا روز دوشنبه به بالای صفر برسد.
XS
SM
MD
LG