لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
جمعه ۴ اسفند ۱۴۰۲ ایران ۰۹:۵۴

کاخ سفید گزارش مربوط به پیش‌بینی افزایش شدید مرگ و میر ناشی از کرونا در آمریکا را کم‌اهمیت دانست


بخش انگلیسی صدای آمریکا - در پی انتشار گزارشی از یک پیش بینی در دستگاه‌های دولتی آمریکا که حاکی از دو برابر شدن میزان مرگ و میر روزانه ناشی از ویروس کرونا تا ماه آینده میلادی است، سخنگوی کاخ سفید آن را یک گزارش کم اهمیت دانست که بازتاب دهنده اقدامات تیم ویژه کاخ سفید برای مقابله با ویروس کرونا نیست.

روزنامه نیویورک تایمز روز دوشنبه ۱۵ اردیبهشت در گزارشی نوشت که یک پیش بینی مرکز کنترل و پیشگیری بیماری‌های آمریکا نشان می دهد که طی آن شمار مرگ و میر روزانه ناشی از ابتلا به بیماری کووید۱۹ در آمریکا تا اول ماه آینده میلادی از ۱۷۵۰ نفر در روز به ۳۰۰۰ نفر و تعداد مبتلایان روزانه نیز از ۲۵ هزار نفر به ۲۰۰ هزار نفر می رسد.

در پی انتشار این گزارش، جاد دیر، سخنگوی کاخ سفید با انتشار بیانیه‌ای اعلام کرد که این اسناد منتشر شده اسناد کاخ سفید نیست، به تیم ویژه دولت برای مبارزه با ویروس کرونا ارائه نشده است، و روند بررسی‌های دقیق بین سازمانی را هم طی نکرده است. این بیانیه همچنین افزوده است که این گزارش بازتاب‌دهنده هیچ یک از مدل‌سازی‌های مبتنی بر پیش‌بینی‌ها یا داده‌های ارزیابی‌شده تیم ویژه دولت نیست.

تیم ویژه دولت آمریکا برای مبارزه با ویروس کرونا با هدایت مایک پنس، معاون رئیس جمهوری آمریکا، مسئولیت تصمیم‌گیری و هماهنگی همه اقدامات مربوط به این عملیات را بر عهده دارد.

سخنگوی کاخ سفید در ادامه بیانیه خود اضافه کرد که سلامتی شهروندان آمریکا بالاترین اولویت پرزیدنت ترامپ است و این اولویت، پس از کاهش محدودیت‌ها و سختگیری‌های مربوط به فاصله‌گیری اجتماعی نیز ادامه خواهد یافت.

https://gdb.voanews.com/6A93B43A-98B2-45DB-8109-0792592FEB29.gif

XS
SM
MD
LG