لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
جمعه ۴ خرداد ۱۴۰۳ ایران ۰۷:۵۰

عکس ۳۵ سال پیش فرماندار فعلی ویرجینیا جنجالی شد؛ عذرخواهی رالف نورتام


آقای نورتام چهارماه پیش به عنوان فرماندار انتخاب شده بود.
آقای نورتام چهارماه پیش به عنوان فرماندار انتخاب شده بود.

«رالف نورتام» فرماندار ایالات ویرجینیا با بزرگترین جنجال دوران خدمت‌اش روبرو شده است. عکسی از دوران دانشجویی او در لباس گروه نژادپرست «کو کلاکس کلان» که به برتری سفیدپوستان اعتقاد دارد،‌ منتشر شده است.

پنجشنبه شب رسانه‌های آمریکا واکنش آقای نورتام را منتشر کردند که بابت این عکس عذرخواهی کرده است. او نوشت که اقدامش در پوشیدن لباس گروه «کو کلاکس کلان»، «به روشنی توهین آمیز و نژادپرستانه است» و بابت آن عذرخواهی کرد.

عکس آقای نورتام ۵۹ ساله، مربوط به ۳۵ سال پیش است؛ زمانی که آقای نورتام دانشجوی سال اول پزشکی بود. در کتاب سال دانشکده در صفحه آقای نورتام سه عکس از او به تنهایی منتشر شده اما عکس چهارم او در ردای «کو کلاکس کلان» در کنار یک فرد سیاهپوست دیده می شود.

در سمت راست صفحه آقای نورتام در کتاب سال دانشکده، عکسی از او در لباس «کو کلاکس کلان» منتشر شده بود.
در سمت راست صفحه آقای نورتام در کتاب سال دانشکده، عکسی از او در لباس «کو کلاکس کلان» منتشر شده بود.

نورتام که پزشک است و در ارتش خدمت کرده، سیاستمدار خوشنامی محسوب می شود اما اکنون با احتمال استعفاء روبرو است.

«بریس ریوس» عضو جمهوریخواه سنای ایالتی ویرجینیا خواستار کناره گیری او شد. همکاران دموکرات آقای نورتام سکوت کرده اند اما جولیان کاسترو وزیر مسکن دولت اوباما که داوطلب نامزدی انتخابات از حزب دموکرات است، خواستار کناره گیری فرماندار ویرجینیا شده است.

به گزارش آسوشیتدپرس، اگر آقای نورتام از سمت خود کناره گیری کند، معاون او «جاستین فایرفاکس»، تا پایان دوره چهارساله او فرماندار خواهد شد. آقای فایرفاکس از آمریکایی‌های آفریقایی تبار است.

هفته پیش یک مقام ایالتی فلوریدا به خاطر یک عکس قدیمی از جشن هالووین که لباس‌های عجیب و ترسناک می‌پوشند، مجبور به کناره‌گیری شد.

جنجال عکس آقای نورتام در حالی است که یک هفته پیش او صراحتا با طرحی برای اجازه به زنان برای سقط جنین همراهی کرده بود.

https://gdb.voanews.com/DB8B35EC-8161-4D0C-8176-61890B65E8A4.gif

XS
SM
MD
LG