لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
پنجشنبه ۳۱ خرداد ۱۴۰۳ ایران ۱۶:۰۳

سفیر آمریکا در لندن: آمریکا و بریتانیا برای قطع کمک ایران به ترور با هم باشند


آقای جانسون سفیر آمریکا در لندن است.
آقای جانسون سفیر آمریکا در لندن است.

سفیر آمریکا در لندن می گوید ایالات متحده و بریتانیا باید در کنار هم برای قطع کمک ایران به تروریست ها بایستند.

«رابرت وود جانسون» در بیانیه ای که وزارت خارجه آمریکا آن را روز جمعه منتشر کرد، نوشت: «ایالات متحده آمریکا به اعمال فشار حداکثری بر رژیم ایران تا زمانی که رفتار بدخیم خود را تغییر دهد، ادامه می دهد.»

وی افزود: «ما تا جای ممکن با متحدان و شرکای خود برای رسیدن به این هدف، و هدف نهایی که شامل رسیدن به یک توافق خوب است که امنیت شهروندان ما را تامین کند و همه اقدامات بدخیم ایران را در برگیرد، کار خواهیم کرد.»

آقای جانسون در بخش دیگر بیانیه خود با اشاره به فشار جدید آمریکا بر جمهوری اسلامی، نوشت: هفته گذشته همکاران اروپایی ما در اعلام تحریم های پیشنهادی علیه مقامات اطلاعاتی ایران، به ما پیوستند. این مقامات مظنون به توطئه برای طراحی عملیات تروریستی در کشورهای عضو اتحادیه اروپا هستند. این یک گام رو به جلو است و مورد استقبال قرار می گیرد اما این روند ممکن است با پیشنهاد اتحادیه اروپا برای تاسیس ساز و کار ویژه نقل و انتقالات مالی که شرکت ها را قادر می سازد تحریم های آمریکا را دور بزنند، تضعیف شود.

وی افزود: ادامه روابط تجاری با رژیم ایران تنها باعث می شود که منابع به بزرگترین کشور حامی تروریسم در جهان سرازیر شود و ایران را قادر سازد از تروریست ها، شبه نظامیان، و گروه های نیابتی حمایت خشونت بار کند و رژیم را، به زیان مردم ایران، غنی سازد.

ایالات متحده می گوید توافق هسته ای نتوانسته مانع فعالیت های بی‌ثبات کننده ایران در خاور میانه شود.

پرزیدنت ترامپ، رئیس جمهوری آمریکا، حدود شش ماه پیش با اعلام خروج آمریکا از توافق هسته‌ای با ایران، دستور داد تحریم‌های هسته‌ای طی دو دوره ۹۰ روزه و ۱۸۰ روزه بازگردد.

کاخ سفید روز جمعه ۱۲ آبان در بیانیه‌ای تاکید کرد این سخت‌ترین تحریم‌هایی است که علیه جمهوری اسلامی اعمال شده است.

وزیر خارجه آمریکا نیز یکم خرداد با اعلام راهبرد جدید آمریکا در قبال ایران، ۱۲ شرط ایالات متحده برای توافق با جمهوری اسلامی را برشمرد که در واقع فهرست خواسته‌های ایالات متحده از جمهوری اسلامی یا به عبارتی جزئیات تغییر رفتار رژیم ایران است.

برخی از این شروط شامل توقف حمایت از تروریسم و خودداری از اقدامات مخرب در منطقه نظیر حمایت از حزب الله لبنان و دخالت در کشورهای منطقه است.

هفته پیش، ریچارد گرنل، سفیر آمریکا در آلمان نیز گفته بود: دولت ایالات متحده علیه نهادهای فرانسوی و آلمانی که در پی گریز از تحریم ها علیه رژیم روحانیون در ایران باشند، تدابیری در نظر خواهد گرفت.

https://gdb.voanews.com/DB8B35EC-8161-4D0C-8176-61890B65E8A4.gif

XS
SM
MD
LG