لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
چهارشنبه ۵ اردیبهشت ۱۴۰۳ ایران ۱۴:۲۱

فصل جدید سریال هوملند در آمریکا؛ رئیس جمهور زنی که ترکیبی از کلینتون ترامپ است


بخشی از تبلیغ سریال هوملند یا میهن که از شبکه کابلی «شوتایم» در آمریکا پخش می شود.
بخشی از تبلیغ سریال هوملند یا میهن که از شبکه کابلی «شوتایم» در آمریکا پخش می شود.

پخش فصل ششم مجموعه تلویزیونی «هوملند» یا میهن از شبکه کابلی «شوتایم» در آمریکا آغاز شد.

«هوملند» با الهام از یک سریال تلویزیونی اسرائیلی با نام «اسرای جنگی» ساخته شده، «آلکس گانسا» و «هاوارد گوردون» تهیه کنندگان آن هستند و توسط شرکت فاکس قرن بیست و یکم تولید می شود.

«هوملند» داستان «کری متیس» افسر عملیانی ارتش آمریکا است که با تروریست ها، خرابکاران و بنیادگرایان اسلامی مبارزه می کند، ماجراهای این مجموعه تلویزیونی در کشورهای مختلفی چون عراق، افغانستان، پاکستان و ایران می گذرد.

کلر دانس در صحنه ای از فصل ششم
کلر دانس در صحنه ای از فصل ششم


«کلر دانس» بازیگر نقش کری متیس در فصل ششم نیز حضور دارد و با چالش های جدیدی در زندگی شخصی و حرفه ای خود مواجه می شود.

ماجراهای این فصل در دوران انتخابات ریاست جمهوری آمریکا و مراسم تحلیف رئیس جمهوری جدید اتفاق می افتد و تهیه کنندگان از بسیاری از رویدادهای سیاسی و اجتماعی ماههای اخیر در نگارش فیلمنامه الهام گرفتند.

در فصل ششم رئیس جمهوری منتخب زنی است به نام «الیزابت کین»، او نخستین رئیس جمهوری زن ایالات متحده است که به این مقام برگزیده می شود.​

الیزابت مارول بازیگر نقش رئیس جمهوری منتخب آمریکا
الیزابت مارول بازیگر نقش رئیس جمهوری منتخب آمریکا


در این میان سرنخهایی از احتمال وقوع یک حمله تروریستی بزرگ در آمریکا پیدا می شود و به این ترتیب کری متیس که در نیویورک زندگی تازه ای را آغاز کرده، بار دیگر وارد صحنه می شود.

به گفته تهیه کنندگان سریال، نخستین رئیس جمهوری زن آمریکا در «هوملند» شبیه هیلاری کلینتون نیست، بلکه شخصیت او ترکیبی از هیلاری کلینتون، برنی سندرز و دونالد ترامپ است.

با این حال بسیاری از منتقدین باور دارند، پیروزی هیلاری کلینتون در انتخابات ریاست جمهوری آمریکا، برای هوملند خوشایندتر بود و فصل ششم را باورپذیر می کرد.

روپرت فرند، الیزابت مارول، موری آبراهام و مندی پتینکین از جمله بازیگران اصلی فصل جدید هستند، در قسمت های مختلف شاهد هنرنمایی بازیگران مطرحی در نقش های مکمل و میهمان هستیم.

صحنه ای از فصل ششم هملند
صحنه ای از فصل ششم هملند


هر چند که محور اصلی فصل ششم هم مبارزه با تروریسم و جلوگیری از وقوع یک حمله مرگبار دیگر است، با این حال به گفته تهیه کنندگان هوملند، آنها ابعادی تازه را به این نبرد اضافه کرده و از چالش های امنیتی پیشرفته ای از جمله حملات سایبری در تکمیل داستان استفاده شده است.

فیلمنامه فصل جدید پس از مشورت با مقامات سازمان مرکزی اطلاعات و امنیت آمریکا «سیا» و سایر نیروهای امنیتی و نظامی نوشته شده است.

«هوملند» یکی از سریال های محبوب آمریکایی است که طرفداران بسیاری در کشورهای مختلف جهان دارد. این مجموعه در پنج فصل گذشته جوایز ارزنده ای دریافت کرده و یکی از برنامه های موفق شبکه کابلی «شو تایم» است.

تولید این سریال برای دو فصل دیگر هم تصویب شده و این شبکه تلویزیونی قراردادی برای پخش فصل های هفتم و هشتم با تهیه کنندگان «هوملند» امضا کرده است.

نازنین بنیادی از بازیگران ایرانی فصل های پیشین
نازنین بنیادی از بازیگران ایرانی فصل های پیشین

در سال های اخیر شاهد حضور بازیگران ایرانی تبار از جمله نوید نگهبان و نازنین بنیادی در فصل های مختلف هوملند بودیم که در نقش های اصلی، مکمل یا میهمان در این مجوعه تلویزیونی به هنرنمایی پرداختند.

http://gdb.voanews.com/504DC5E1-F75B-4FFC-B4D1-9C2ABE3A6DD5.gif

XS
SM
MD
LG