لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
شنبه ۲۳ تیر ۱۴۰۳ ایران ۱۶:۴۰

آمریکا تروریسم در تونس را محکوم می کند


ایالات متحده آمریکا حمله تروریستی به گارد ریاست جمهوری تونس را که ۱۲ کشته و ۵۰ مجروح برجا گذاشت به شدت محکوم می کند. گروه دولت اسلامی یا داعش مسئولیت بمب گذاری انتحاری را،که جدیدترین رویداد در یک سلسله حملات تروریستی در تونس در سال گذشته بود ، بر عهده گرفته است.

ند پرایس، سخنگوی شورای امنیت ملی کاخ سفید در بیانیه ای گفت "تروریست ها بر آن شده اند از وحشت و خشونت برای تضعیف دستاوردهای مهم مردم تونس در بوجود آوردن کشوری دموکرات، باثبات و کامیاب استفاده کنند. ما به حمایت امنیتی، اقتصادی و اداری از آنها در حالی که سعی دارند پیشرفت هایی را که از ۲۰۱۱ به دست آورده اند تقویت کنند، ادامه خواهد داد."

مردم آمریکا عمیق ترین همدردی های خود را با خانواده های قربانیان ابراز می دارند. دولت ما آمادگی خود را برای کمک به مقامات تونس در کمک به تحقیقات در باره حملات اعلام کرده است.

سخنگوی وزارت خارجه آمریکا گفت جان کری وزیر خارجه پیشتر در اوائل ماه در دیدار با رهبران تونس بر همکاری های گسترده اقتصادی، اداری و امنیتی دو کشور بار دیگر تاکید کرد. ما به حمایت از مردم تونس در حالی که برای ساختن آینده ای دموکراتیک و کامیاب جهت کشور خود تلاش می کنند ادامه خواهد داد.

جهان به تونس چشم دوخته است، و آمریکا می خواهد تونس موفق شود.

XS
SM
MD
LG