لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
دوشنبه ۳۱ اردیبهشت ۱۴۰۳ ایران ۱۶:۲۱

ترامپ امروز قبل از اعلام سیاست مهاجرتی‌اش با رئیس جمهوری مکزیک دیدار می کند


دونالد ترامپ تنها یک روز پیش از اعلام سیاست مهاجرتی خود، قصد دارد روز چهارشنبه با جت شخصی خود به مکزیکو سیتی سفر کند. او با رئیس جمهوری مکزیک دیدار می کند.

قرار است این هفته، آقای ترامپ نامزد انتخابات ریاست جمهوری آمریکا سخنرانی مهمی در آریزونا داشته باشد که در آن دیدگاه های خود درباره سیاست مهاجرتی دولت آینده اش را شفاف بیان کند.

آقای ترامپ در این سفر با انریکه پنا نیتو رئیس جمهوری مکزیک دیدار خواهد داشت.

دفتر رئیس جمهوری مکزیک در پاسخ به واشنگتن پست اعلام کرد پنا نیتو رئیس جمهوری مکزیک،‌ جمعه از هر دو نامزد جمهوریخواه و دموکرات انتخابات برای سفر به این کشور دعوت کرده بود.

به نوشته واشنگتن پست به نظر می رسد ترامپ این دعوت را فرصتی برای خود دیده و ضمن پذیرش این دعوت، فشار آورده که این دیدار حتما در این هفته برگزار شود.

سه شنبه شب خود ترامپ در توئیتر تایید کرد با رئیس جمهوری مکزیک دیدار خواهد داشت.

سیاست مهاجرتی ترامپ به پاشنه آشیل او تبدیل شده است. ترامپ مخالف ورود گروه های مسلمان مهاجر و مکزیکی ها به آمریکا است. او گفته در صورت ریاست جمهوری قوانین سختگیرانه ای را اعمال خواهد کرد.

سفر روز چهارشنبه ترامپ به مکزیک مورد توجه قرار خواهد گرفت چون آقای ترامپ پیشتر طی تبلیغات های انتخاباتی اش بارها گفته که اگر رئیس جمهور بشود دیواری در مرز آمریکا و مکزیک خواهد ساخت.

ترامپ می گوید ۱۱ میلیون مهاجر که هنوز مجوز لازم را ندارند، از آمریکا به کشورهای شان باز می گردند.

در سه ماه اخیر انتقاد از ترامپ بخاطر برنامه های مهاجرتی اش افزایش یافته است و در هفته های اخیر او وعده داده سیاست خود بخصوص در قبال مهاجران را اعلام می کند.

هیلاری کلینتون رقیب آقای ترامپ هنوز واکنش علنی به دعوت برای حضور در مکزیک نداده است.

او منتقد سیاست های مهاجرتی دونالد ترامپ است و بارها از او بخاطر اظهاراتش علیه مهاجران انتقاد کرده است.

XS
SM
MD
LG