لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
یکشنبه ۶ خرداد ۱۴۰۳ ایران ۲۱:۵۲

دیدار ترامپ و پوروشنکو؛ ۳۸ فرد و شرکت مرتبط با بحران اوکراین تحریم شدند


دیدار دونالد ترامپ رئیس جمهوری ایالات متحده (راست) و پترو پوروشنکو همتای اوکراینی او در کاخ سفید - ۳۰ خرداد ۱۳۹۶
دیدار دونالد ترامپ رئیس جمهوری ایالات متحده (راست) و پترو پوروشنکو همتای اوکراینی او در کاخ سفید - ۳۰ خرداد ۱۳۹۶

دونالد ترامپ رئیس جمهوری ایالات متحده روز سه شنبه در شهر واشنگتن با پترو پوروشنکو همتای اوکراینی خود دیدار و درباره نحوه حل و فصل مسالمت آمیز تنش‌های جاری در شرق اوکراین گفت‌وگو کرد.

به گزارش خبرگزاری رویترز، کاخ سفید در بیانیه‌ای اعلام کرد که این دیدار در دفتر کار پرزیدنت ترامپ انجام شد و برنامه اصلاحات آقای پورشنکو و تلاش دولت او برای مبارزه با فساد، محور دیگر گفت‌وگوها بود.

همزمان در روز سه شنبه، وزارت خزانه داری ایالات متحده اعلام کرد ۳۸ فرد و سازمان را در ارتباط با نقش روسیه در بحران اوکراین و جدایی شبه جزیره کریمه از آن کشور، در فهرست تحریم‌ها قرار داده است.

این خبر اندکی پیش از دیدار صبح امروز رئیس جمهوری اوکراین با مایک پنس معاون رئیس جمهوری ایالات متحده در کاخ سفید - که قبل از دیدار او با پرزیدنت ترامپ صورت گرفت - اعلام شد.

آمریکا و متحدان اروپایی آن می‌گویند روسیه از جدایی طلبان شرق اوکراین که از سال ۲۰۱۴ تاکنون منطقه را دچار تنش کرده‌اند حمایت می‌کند و اقدام مسکو برای الحاق کریمه به خاک خود را نیز محکوم کرده‌اند.

مسکو این اتهام را رد می‌کند، اما ایالات متحده و اتحادیه اروپا در این مدت برخی شرکت‌ها و افراد مختلف را هم در روسیه و هم در اوکراین – که گمان می رود در این بحران نقش داشته‌اند – تحت تحریم قرار داده اند.

https://gdb.voanews.com/DB8B35EC-8161-4D0C-8176-61890B65E8A4.gif

XS
SM
MD
LG