لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
چهارشنبه ۹ خرداد ۱۴۰۳ ایران ۱۹:۱۶

ترامپ: در ۹۰ روز درباره اتهامات دخالت روسیه در انتخابات آمریکا گزارش می دهم


President-elect Donald Trump gestures as he speaks during a "USA Thank You" tour event in Cincinnati, Dec. 1, 2016.
President-elect Donald Trump gestures as he speaks during a "USA Thank You" tour event in Cincinnati, Dec. 1, 2016.

دونالد ترامپ وعده داد که ظرف ۹۰ روز یک گزارش درباره اتهامات دخالت روسیه در طول انتخابات ریاست جمهوری آمریکا ارایه کند.

به گزارش سرویس جهانی بی بی سی، رئیس جمهوری منتخب ایالات متحده آمریکا روز جمعه در چند توئیت ادعاهای مطرح شده را توسط «واقعیت های ساختگی سیاستمداران نفرت انگیز» نامید.

نهادهای اطلاعاتی ایالات متحده آمریکا، روسیه را به تاثیر بر انتخابات آمریکا از طریق هک حزب دموکرات با تضعیف هیلاری کلینتون متهم کردند.

همچنین ادعا شده روسیه از آقای ترامپ اطلاعاتی در دست دارد که در صورت افشا، او را در وضعیت نامطلوبی قرار می دهد. روز چهارشنبه دونالد ترامپ این ادعا را تکذیب کرد.

در حالی روز جمعه آقای ترامپ اعلام کرد گزارشی از تاثیر احتمالی روسیه در انتخابات ارایه می کند که پیش از این، او همواره این ادعا را بخصوص از جانب حزب دموکرات رد کرده بود.

در رقابت های انتخابات ریاست جمهوری سال ۲۰۱۶، ویکی لیکس مجموعه ای از ایمیل های جان پودستا، رئیس کارزار انتخاباتی کلینتون و سایر مقام های حزب دموکرات را علنی منتشر کرد که شامل جزئیات مکاتبات آنها بود و انتشار آنها در افکار عمومی به این حزب و وجهه نامزد آنها آسیب زد.

نهادهای اطلاعاتی آمریکا می گویند این اطلاعات از طریق هک ایمیل های حزب دموکرات توسط هکر های روسی و به دستور عالی ترین مقام روسیه یعنی ولادیمیر پوتین صورت گرفته است. ادعایی که روسیه قویا آن را رد می کند.

http://gdb.voanews.com/504DC5E1-F75B-4FFC-B4D1-9C2ABE3A6DD5.gif

XS
SM
MD
LG