لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
یکشنبه ۳۰ اردیبهشت ۱۴۰۳ ایران ۰۰:۲۱

کریسمس مبارک! پیام تبریک پرزیدنت ترامپ و پاپ فرانسیس


دونالد ترامپ رییس جمهوری آمریکا روز سه شنبه در پیامی در توئیتر، کریسمس را به همه تبریک گفت. پاپ فرانسیس، رهبر معنوی کاتولیک‌های جهان هم در پیامی خواستار برقراری صلح در سوریه، یمن و دیگر کشورها شد.

پرزیدنت ترامپ و بانوی اول ملانیا ترامپ همچنین در پیامی ویدیویی، کریسمس را تبریک گفتند.

پرزیدنت ترامپ در کاخ سفید و در کنار بانوی اول آمریکا، با کودکانی که مشغول تعقیب حرکت بابا نوئل از قطب شمال به سمت تحویل هدایا هستند، تلفنی گفت‌وگو کردند و به آنها کریسمس را تبریک گفتند.

«تعقیب حرکت بابا نوئل»، سنتی است که از سال ۱۹۵۵ تاکنون روز کریسمس در آمریکا اجرا می‌شود. فرماندهی دفاع هوافضای آمریکای شمالی – نورَد – این کار را هر سال انجام می‌دهد تا باعث شادمانی خاطر کودکان شود.

پرزیدنت ترامپ و بانوی اول ملانیا ترامپ در کاخ سفید
پرزیدنت ترامپ و بانوی اول ملانیا ترامپ در کاخ سفید

پاپ: جهان نیازمند اتحاد است

به گزارش خبرگزاری آسوشیتدپرس، پاپ فرانسیس رهبر کاتولیک‌های جهان در پیامی خواستار اتحاد میان تمامی مردم از ادیان، نژادها و اندیشه‌های متفاوت شد. او وجود تفاوت در این جهان را یک افزوده و نه خطر، عنوان کرد و خواستار رسیدن به راه حل سیاسی و پایان جنگ در سوریه، یمن و دیگر نقاط جهان شد.

پاپ فرانسیس و ایراد پیام کریسمس در واتیکان
پاپ فرانسیس و ایراد پیام کریسمس در واتیکان

پاپ فرانسیس از بالکن کلیسای جامع واتیکان پیام خود را در مقابل جماعت زیادی از مشتاقان، زائران و جهانگردان ایراد کرد. او همچنین به مناقشه نظامی در اوکراین و بروز تنش در شبه جزیره کره اشاره کرد.

به گفته پاپ فرانسیس، پیام جهانی کریسمس این است که «خداوند پدر ما است و ما همه برادر و خواهر هستیم.» او افزود: «این حقیقت، بنیان تصویر مسیحیت از بشریت است.»

رهبر کاتولیک‌های جهان آرزو کرد با گفت‌وگو میان اسرائیل و فلسطینی‌ها، صلح در خاورمیانه برقرار شده و این مناقشه ۷۰ ساله پایان یابد.

https://gdb.voanews.com/DB8B35EC-8161-4D0C-8176-61890B65E8A4.gif

XS
SM
MD
LG