لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
پنجشنبه ۶ اردیبهشت ۱۴۰۳ ایران ۰۲:۵۸

دیدگاه| دولت ترامپ در آستانه تکمیل نخستین استراتژی امنیت ملی است


مقاله ای از جولین بارنز و گوردون لابولد در روزنامه وال استریت جورنال

دولت ترامپ طی چند هفته آینده نخستین استراتژی امنیت ملی خود را ارائه خواهد کرد که آغاز رویکرد تازه و سخت گیرانه ای برای برخورد با چالش های امنیتی جهان خواهد بود.

مقام های کاخ سفید می گویند این استراتژی تهدید تسلیحات هسته ای کره شمالی، تروریسم جهانی، مداخلات جمهوری اسلامی ایران، نفوذ روزافزون چین در آسیا و تلاش های خصمانه و تبلیغاتی روسیه در غرب را در بر می گیرد.

اچ آر مک مستر، مشاور امنیت ملی کاخ سفید، در مصاحبه ای با وال استریت جورنال می گوید هدف از این استراتژی، تعیین شرایط مورد نظر دولت ترامپ در گسترش شراکت جهانی است. این امر مبتنی بر این واقعیت است که اتحادهای جهانی فقط زمانی کارآیی دارد که دیگر کشورها به اقدامات بیشتری دست بزنند.

ژنرال مک مستر در سخنرانی در «فوروم دفاع ملی ریگان» در حضور رهبران کنگره و ارتش گفت این استراتژی جدید بر چهار ستون استوار است: حفاظت از مردم و کشور؛ پیشبرد موفقیت آمریکا از طریق رشد، تجارت و توسعه بنای صنعتی آمریکا؛ حفظ صلح از طریق قدرت در مقابله با چین، روسیه، کره شمالی و ایران؛ و تروریسم در خاورمیانه.

* برگردان فارسی این گزارش تنها به منظور آگاهی رسانی منتشر شده و نظرات بیان شده در آن الزاماً بازتاب دیدگاه صدای آمریکا نیست.

https://gdb.voanews.com/DB8B35EC-8161-4D0C-8176-61890B65E8A4.gif

XS
SM
MD
LG