لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
یکشنبه ۳ تیر ۱۴۰۳ ایران ۰۲:۰۳

تفتیش اقامتگاه رئیس جمهوری سابق؛ ترامپ به «یورش» اف‌بی‌آی اعتراض کرد


آقای ترامپ در اقامتگاه مارالاگو - عکس آرشیو
آقای ترامپ در اقامتگاه مارالاگو - عکس آرشیو

دونالد ترامپ دوشنبه شب با صدور بیانیه‌ای، از «یورش ماموران اف‌بی‌آی»، پلیس فدرال آمریکا به اقامتگاه خود در فلوریدا خبر داد. برخی منابع می‌گویند این تحقیقات درباره نگهداری اسناد محرمانه کاخ سفید در اقامتگاه دونالد ترامپ است.

رئیس جمهوری پیشین آمریکا در بیانیه خود نوشت «گروه بزرگی از ماموران اف بی آی» به اقامتگاه او در مارالاگو «یورش» بردند. او همچنین نوشت «هرگز چنین چیزی برای رئیس‌جمهوری ایالات متحده، اتفاق نیفتاده است.»

کنگره آمریکا سرگرم تحقیق درباره نقش دونالد ترامپ در حمله به کنگره در شش ژانویه ۲۰۲۱ است. به نظر می‌رسد این حضور ماموران به آن تحقیقات ربط دارد. خبرگزاری آسوشیتدپرس نوشت که یک منبع آشنا به این گونه اقدامات اف بی آی گفته، ماموران برای بررسی احتمال نگهداری اسناد کاخ سفید در زمان ریاست جمهوری ترامپ در اقامتگاه شخصی او در مارالاگو حضور یافته‌اند.

واشنگتن پست هم نوشت که حضور ماموران در اقامتگاه ترامپ بعد از آن است که کمیته نظارت مجلس نمایندگان ایالات متحده اعلام کرد که درباره اقدامات آقای ترامپ تحقیق می‌کند و همچنین از اداره آرشیو و سوابق ملی خواست که اطلاعات بیشتری در اختیار آن بگذارد.

در این بین برخی منابع از جمله روزنامه نیویورک‌تایمز نوشتند که بازرسی از اقامتگاه دونالد ترامپ دوشنبه صبح انجام گرفته بود و این در حالی است که در بیانیه دوشنبه شب، او مدعی شد ماموران پلیس فدرال همچنان آنجا هستند.

ترامپ در بیانیه خود گفت که ماموران، گاو صندوق خانه او را شکسته‌اند.

رئیس جمهوری پیشین آمریکا مدعی شد این اقدام در پی استفاده ابزاری دموکرات ها از سیستم قضایی برای ممانعات از نامزدی ترامپ در انتخابات ریاست جمهوری ۲۰۲۴ است.

دو ماه پیش اعلام شد که دادگستری آمریکا سرگرم تحقیقاتی درباره ترامپ است چون رئیس جمهوری پیشین برخی اسناد کاخ سفید در زمان حضور در قدرت را تحویل نداده و با خود به اقامتگاهش در فلوریدا برده است.

ترامپ پیشتر گفته بود روند بازگرداندن اسناد «عادی و معمول» است اما دادگستری آمریکا همچنان پیگیر این اسناد است.

XS
SM
MD
LG