لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
دوشنبه ۲۷ فروردین ۱۴۰۳ ایران ۲۰:۳۴

در مراسم صبحانه دعای ملی؛ ترامپ عهد کرد از اهل ایمان حفاظت کند


 پرزیدنت ترامپ در کنار یک عضو جمهوریخواه و یک عضو دموکرات کنگره آمریکا در مراسم صبحانه دعای ملی در شهر واشنگتن.
پرزیدنت ترامپ در کنار یک عضو جمهوریخواه و یک عضو دموکرات کنگره آمریکا در مراسم صبحانه دعای ملی در شهر واشنگتن.

بخش انگلیسی صدای آمریکا - پرزیدنت دونالد ترامپ روز پنج شنبه عهد کرد همواره از اهل ایمان حفاظت کند و نقش آن ها را در حیات آمریکا مورد تمجید قرار داد.

ترامپ خطاب به صدها تن از حاضران در مراسم سالانه «دعای صبحانه ملی» در واشنگتن گفت: «در مقام رئیس جمهور، همیشه قدر و احترام مومنان را دانسته و از آن ها حفاظت می کنم. مومنانی که جوامع ما را تعالی بخشیده و کشور مان را پایدار نگاه می دارند.»

این مراسم مذهبی، در اولین پنجشنبه ماه فوریه و با حضور مقامات ارشد برگزار می‌شود.

رئیس جمهوری آمریکا به رهبران مذهبی، اعضای کابینه اش، قانونگذاران بلندپایه جمهوریخواه و دموکرات از جمله نانسی پلوسی رئیس مجلس نمایندگان که هم حزبی هایش تحقیقات متعددی را درباره ترامپ و دولت اش در دست دارند، گفت: «من هرگز شما را ناامید نخواهم کرد.»

ترامپ دو روز پس از آن که در گزارش سالانه اش به کنگره خواهان تصویب قانونی برای پایان دادن به سقط جنین در ماه های پایانی بارداری شد، گفت: «ما باید فرهنگی را بنا کنیم که شان و قداست حیات پاک انسانی را ارج می نهد. همه کودکان تولد یافته و نیافته در شمایل مقدس پروردگار شکل می گیرند. هر زندگی در نفس خود مقدس است و هر روح هدیه ی با ارزشی از بهشت است.»

رهبر ایالات متحده گفت: «آن گاه که ایمان را به قلب هایمان راه می دهیم، قلب های مان را از عشق آکنده می کنیم.»

ترامپ سخنرانی کوتاه خود را با این دعا به پایان برد: «بیایید برای آینده کشورمان دعا کنیم، برای شهامت پیگیری عدالت و تعقل برای تحقق صلح. بیایید برای آینده ای دعا کنیم که هر کودکی خانه ای گرم، امن و مملو از عشق داشته باشد. بیایید برای خیر مردم مان، برای تحکیم خانواده هایمان، برای امنیت شهروندان مان، برای تحقق عمیق ترین امیدها و عالی ترین قابلیت های بالقوه مان با هم یکی شویم.»

https://gdb.voanews.com/DB8B35EC-8161-4D0C-8176-61890B65E8A4.gif

XS
SM
MD
LG