لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
چهارشنبه ۲۹ فروردین ۱۴۰۳ ایران ۱۳:۴۸

همکاری بانکهای سویس با اداره مالیات آمریکا


وال استریت جورنال نوشت گروهی از بانکهای سویس آماده شده اند اطلاعات عمده ای به مقامات آمریکایی که درباره فرار آمریکاییان از پرداخت مالیات تحقیق می کنند ارائه دهند، اقدامی که می تواند به بستن پرونده یک پیکار قانونی طولانی کمک کند.

به گزارش وال استریت جورنال کابینه سویس برنامه ای را فاش ساخته است که به ده ها بانک اجازه می دهد فهرست هایی شامل اطلاعاتی درباره حساب های بانکی مشتریان آمریکایی را به اداره مالیات امریکا ارائه دهند. برخی از کسانی که از پرداخت مالیات فرار کرده اند، در بانکهای سویس حساب دارند و دولت امریکا خواهان دسترسی به آنهاست. گزارش می افزاید اسامی صاحبان حساب ها پنهان باقی خواهد ماند.

ارائه فهرست ها برای سویس که در گشودن و سری نگاهداشتن حساب های بانکی شهرتی جهانی دارد، گامی مهم تلقی می شود.

وال استریت جورتال می گوید برنامه همچنین به بانک ها اجازه می دهد اطلاعاتی درباره کارمندان بانک ها که درگذشته با مشتریان آمریکایی کارکرده اند ارائه دهند.

گزارش وال استریت جورنال حاکی است برخی از بزرگترین بانک های سویس، مانند کردیت سویس وجولیوس بائر، می توانند تصویب دولت سویس را برای شرکت در این برنامه تقاضا کنند، یا قبلا چنین کرده اند.

وال استریت جورنال یاد آورمی شود توافق با بانک های سویس به نهادهای مالی کمک خواهد کرد از پیگرد جزایی دربرابرقبول کمک به آمریکاییان درفرار از مالیات پرهیز کنند.
XS
SM
MD
LG