لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
شنبه ۲۳ تیر ۱۴۰۳ ایران ۱۹:۵۹

پژوهش: مردهای آمریکایی به جیب طرف مقابل بیشتر از ظاهر اهمیت می دهند


آنکس که گفته است پول عشق نمی آورد، چندان دقت نظر نداشته چرا که نتایج یک نظرسنجی در آمریکا خلاف آن را ثابت کرده است.

نظرسنجی که شرکت مشاوره مالی "نرد ولت" انجام داده، نشان می دهد که اکثریت مردهای جوان ۱۸ تا ۳۴ ساله آمریکایی-که به نسل هزاره موسوم هستند- می گویند وضعیت مالی طرف مقابل، بیش از زیبایی او برایشان اهمیت دارد.

کورتنی میلر، تحلیلگر داده ها در این شرکت می گوید: "در بین تمام گروه های سنی در میان مردها غیر از این گروه سنی، زیبایی و ظاهر فرد مقابل جزو معیارهای مهم بود... ولی بین این جوانان وضع فرق می کند." او گفت: "می بینیم که ۵۴ درصد از مردهای نسل هزاره احساس می کنند که جذابیت مالی نسبت به جذابیت ظاهری در اولویت است."

وضع مالی و اقتصادی بین تمامی شرکت کنندگان در نظرسنجی مهم بوده و ۴۰ درصد از پاسخ دهندگان گفته اند که وضع مالی شریک زندگیشان حیاتی تر از وضع ظاهریش است.

این نظرسنجی می گوید افرادی که سابقه اعتبار مالی شان خراب است، شانس خوبی در یافتن شریک زندگی ندارند. حدود نیمی از کل شرکت کنندگان با درآمد متوسط می گویند حاضر نیستند با فردی که سابقه مالی شان خراب است معاشرت کنند.

همین نظرسنجی حاکی است بیش از نیمی از افرادی که وضعشان خوب است و بالای ۱۰۰ هزار دلار در سال درآمد دارند نیز حاضر به ورود به رابطه با چنین فردی نیستند.

حال آن که ۳۸ درصد افرادی که زیر ۵۰ هزار دلار در سال درآمد دارند به وضع اعتبار مالی فرد مقابل به اندازه گروه بالا اهمیت نمی دهند.

میلر می گوید: "وضع مالی موضوعی نیست که مانند جذابیت ظاهری موضوع بحث و گفت و گو باشد اما گروه بزرگی از افراد معتقدند که فاکتوری مهم است و به نظر من به خوبی بیانگر اهمیت مسائل مالی در زندگی ما است. این که امتیاز اعتبار مالی طرف مقابل چه تاثیر بالقوه ای بر توانایی خرید خانه می گذارد در تصمیم گیری فرد مهم است." او گفت: "افراد به تاریخچه اعتبار بانکی طرف مقابل به عنوان عاملی تاثیرگذار در رابطه می نگرند چرا که در روند ساختن آینده شان نقش بازی می کند."

این نظرسنجی می گوید مردهای نسل هزاره همچنان سنتی هستند و گفته اند که در مناسبت های رومانتیک از جمله روز ولنتاین به طور میانگین تا ۳۷۱ دلار هزینه می کنند.

هزینه کردن برای روز ولنتاین با بالا رفتن سن نسبت عکس دارد به طوری که زوج های بین ۳۵ تا ۵۴ ساله سرمایه گذاری به شدت کمتری برای این روز می کنند. اما شدت عشق دوباره با افزایش سن صعود می کند و افراد ۵۵ تا ۶۴ ساله تقریبا به اندازه نسل هزاره در این روز خرج می کنند. آمریکایی های ۶۵ سال به بالا نیز گفته اند که برای جشن گرفتن روز ولنتاین با عشق زندگیشان بیش از ۶۱ دلار خرج نمی کنند.

XS
SM
MD
LG