لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
یکشنبه ۶ اسفند ۱۴۰۲ ایران ۲۰:۰۹

دیوان عالی آمریکا اجازه اجرای قانون جدید پناهندگی دولت پرزیدنت ترامپ را صادر کرد


دیوان عالی آمریکا اجازه داد که قانون جدید دولت پرزیدنت ترامپ در خصوص ایجاد محدودیت برای ورود مهاجرانی که به دنبال پناهندگی در ایالات متحده هستند، اجرا شود.

به گزارش خبرگزاری آسوشیتدپرس، براساس حکم دیوان عالی، حکم یک دادگاه فدرال ایالات متحده که اجرای محدودیت درخواست پناهندگی در رمزهای جنوبی آمریکا را متوقف کرده بود، نیز خنثی می‌شود.

بنابر قانون جدید، کسانی که در صدد گرفتن پناهندگی از ایالات متحده آمریکا هستند اگر از کشور دیگری وارد آمریکا می شوند، باید ابتدا در آن کشور درخواست پناهندگی کنند.

آسوشیتدپرس نوشت بیشتر افرادی که می‌کوشند از مرز جنوبی آمریکا وارد این کشور شوند، از آمریکای مرکزی هستند که به علت فقر و خشونت در کشورهای خود می‌خواهند به ایالات متحده پناهنده شوند.

این گزارش حاکی است که در دیوان عالی دو قاضی با صدور این رای مخالفت کرده‌اند.

بنابر این گزار ش هزاران نفر در لیست های موجود در گذرگاه های مرزی در مکزیک منتظرند تا در ایالات متحده اعلام پناهندگی کنند و بیش از ۳۰ هزار نفر به مکزیک بازگشته‌اند تا منتظر مطالبات پناهندگی خود باشند.

پیش از این نیز دولت پرزیدنت ترامپ با صدور حکمی شرایطی ایجاد کرده که می تواند مانع صدور کارت اقامت دائم برای مهاجرانی شود که از بیمه درمانی دولتی اقشار کم درآمد، کوپن های غذا، کمک هزینه های مسکن یا دیگر اشکال کمک های دولتی استفاده می کنند.

https://gdb.voanews.com/6A93B43A-98B2-45DB-8109-0792592FEB29.gif

XS
SM
MD
LG