لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
پنجشنبه ۳ اسفند ۱۴۰۲ ایران ۰۹:۰۰

پاداش ۱۰ میلیون دلاری آمریکا برای دریافت اطلاعات درباره دو عامل سایبری حکومت ایران


پیشتر اف بی آی از سید محمد حسین موسی کاظمی، و سجاد کاشایان به عنوان دو متهم تحت پیگرد نام برده بود.
پیشتر اف بی آی از سید محمد حسین موسی کاظمی، و سجاد کاشایان به عنوان دو متهم تحت پیگرد نام برده بود.

وزارت خارجه آمریکا با اعلام یک پاداش ده میلیون دلاری، روز سه شنبه اعلام کرد که به دنبال اطلاعاتی در مورد دو عامل سایبری حکومت جمهوری اسلامی ایران است که تلاش داشتند در انتخابات ۲۰۲۰ آمریکا اعمال نفوذ کنند.

وزارت خارجه آمریکا می‌گوید سید محمد حسین موسی کاظمی، و سجاد کاشایان از طریق شرکت سایبری ایمن‌نت پاسارگاد، در یک کارزار تحت حمایت حکومت ایران تلاش کردند در انتخابات ۲۰۲۰ ریاست جمهوری آمریکا اعمال نفوذ کنند. آنها سعی داشتند با ایجاد تفرقه، اعتماد رای دهندگان به سیستم انتخابات آمریکا را تضعیف کنند.

برنامه «پاداش برای عدالت» وزارت خارجه آمریکا تا ۱۰ میلیون دلار پاداش برای اطلاعات در مورد دخالت بازیگران سایبری که تحت دستور و یا کنترل دولت خارجی برای دخالت در انتخابات ریاست جمهوری ۲۰۲۰ ایالات متحده آمریکا اقدام کرده‌‌اند، تعیین کرده است.

آمریکا نوامبر ۲۰۲۱ این افراد و شرکت ایمن نت پاسارگاد را به خاطر تلاش برای نفوذ در انتخابات ۲۰۲۰ آمریکا تحریم کرده بود.

این اطلاعیه می‌گوید که کاظمی از جمله به اجرای کارزار مرعوب کردن رای دهندگان کمک کرد و کاشایان نیز مدیریت شبکه کامپیوتری که برای این اقدامات مورد استفاده قرار گرفت، را برعهده داشت. او همچنین می‌خواست با خرید حساب‌های کاربری در شبکه‌های اجتماعی، این کارزار را در این راستا پیش ببرد.

هر دوی این افراد از سوی آمریکا تحت تحریم هستند و تحت پیگرد قضایی دولت فدرال آمریکا قرار دارند.

XS
SM
MD
LG