لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
پنجشنبه ۳۰ فروردین ۱۴۰۳ ایران ۰۷:۵۹

هشدار اف‌بی‌آی: تهدید سایبری شرکت ایرانی «ایمن‌نت پاسارگاد» ادامه دارد


آرشیو
آرشیو

پلیس فدرال آمریکا، اف‌بی‌آی، می‌گوید که گروه سایبری ایرانی «ایمن‌نت پاسارگاد» که با یک کارزار سایبری علیه انتخابات ریاست جمهوری ۲۰۲۰ آمریکا مرتبط بوده است، همچنان تهدیدی فعال و «حتی گسترده‌تر» برای شبکه‌های ایالات متحده است.

پلیس فدرال آمریکا این اطلاعیه را روز چهارشنبه ۶ بهمن منتشر کرد.

بیانیه اف‌بی‌آی می‌گوید که در ۲۰ اکتبر ۲۰۲۱، یک هیئت منصفه دادگاه منطقه‌ای ایالات متحده برای ناحیه جنوبی نیویورک، علیه دو شهروند ایرانی شاغل در شرکت «ایمن‌نت پاسارگاد» به اتهامات نفوذ سایبری، کلاهبرداری سایبری، مرعوب کردن رأی‌دهندگان آمریکایی، تهدیدهای بین ایالتی، و برنامه‌ریزی برای توطئه در انتخابات ۲۰۲۰ ریاست جمهوری آمریکا اعلام جرم کرد.

علاوه بر این، دفتر کنترل دارایی های خارجی وزارت خزانه‌داری آمریکا (اوفک) «ایمن‌نت پاسارگاد» را به همراه چهار تن از اعضای مدیره و دو کارمند آن شرکت به اتهام تلاش برای نفوذ در انتخابات مذکور تحریم کرد.

وزارت امور خارجه آمریکا نیز ۱۰ میلیون دلار برای اطلاعات در مورد این دو عاملی که برای آنها اعلام جرم شده است، در نظر گرفته است.

ایمن نت پاسارگاد قبلا با نام پیشین خود، شرکت «نت پیگرد سماوات» و به دلیل پشتیبانی از سازمان جنگ الکترونیک و دفاع سایبری سپاه پاسداران انقلاب اسلامی تحت تحریم‌ آمریکا قرار گرفته بود.

وزارت خزانه داری آمریکا در آبان ماه گذشته نام افرادی را که تحریم کرد، سید محمدحسین موسی‌کاظمی، سجاد کاشیان، مصطفی سرمدی، سید مهدی هاشمی طغرل‌جردی، و حسین اکبری نوده عنوان کرده است.

به گفته این وزارتخانه، همزمان وزارت دادگستری آمریکا نیز کیفرخواستی را علیه سید محمدحسین موسی‌کاظمی و سجاد کاشیان منتشر کرده است.

XS
SM
MD
LG