لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
دوشنبه ۲۵ تیر ۱۴۰۳ ایران ۰۳:۴۳

تراویس کینگ، سرباز آمریکایی «فراری» به «کره‌شمالی» پناهنده می‌شود


کره شمالی می‌گوید سرباز آمریکایی «فراری» تراویس کینگ به دلیل «بدرفتاری و تبعیض» در ارتش ایالات متحده، به «کره‌شمالی» پناهنده می‌شود.

به گفته بازرسان کره‌شمالی، کینگ عمدا در یک تور غیرنظامی، از مرز عبور و با ابراز ناامیدی از آمریکا، برای «پناهندگی در کره‌شمالی» یا کشور ثالث ابراز آمادگی کرده است.

رویترز نوشت که این اولین اعتراف پیونگ‌یانگ نسبت به این حادثه است و بازرسان کره شمالی اکنون به این نتیجه رسیده‌اند که کینگ با قصد و انگیزه قبلی و به منظور پناهندگی، از مرز عبور غیرقانونی کرده است.

پیش‌تر پاتریک رایدر، سخنگوی پنتاگون گفت که کره شمالی تنها درخواست فرماندهی سازمان ملل برای اطلاعات در مورد تراویس کینگ، سرباز ارتش آمریکا را پذیرفته و از ارائه اطلاعات دقیق درباره او خودداری کرد.

به گزارش خبرگزاری رویترز، سخنگوی پنتاگون در یک کنفرانس مطبوعاتی با استفاده از مخفف نام رسمی کره شمالی، جمهوری دموکراتیک خلق کره، گفت: «می‌توانم تایید کنم که کره شمالی به فرماندهی سازمان ملل پاسخ داده است، اما هیچ پیشرفت قابل توجهی برای ارائه ندارم.»

وقتی سخنگوی پنتاگون برای ارائه توضیح بیشتر در مورد پاسخ کره‌شمالی دوباره مورد پرسش قرار گرفت گفت که پیام کره شمالی به فرماندهی سازمان ملل تنها «تایید» دریافت تقاضای فرماندهی سازمان ملل برای تحقیقات بود.

پرونده تراویس کینگ که در ۱۸ ژوئیه در حالی که در حال سفر به منطقه غیرنظامی شده در مرز دو کره بود، وارد کره شمالی و بازداشت شد، ایالات متحده آمریکا را در یک معضل دیپلماتیک جدید با کره شمالی قرار داد.

XS
SM
MD
LG