لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
دوشنبه ۱۳ آذر ۱۴۰۲ ایران ۱۲:۵۳

کارمندان دولت فدرال به محل کار برگشته اند؛ پایان تعطیلی ۳۵ روزه بخش هایی از دولت


نمایی از یکی از اتوبانهای منتهی به شهر واشنگتن. ۸۰۰ هزار کارمند از امروز به سر مشاغل خود باز می گردند.
نمایی از یکی از اتوبانهای منتهی به شهر واشنگتن. ۸۰۰ هزار کارمند از امروز به سر مشاغل خود باز می گردند.

صدها هزار کارمند دولت فدرال در سراسر ایالات متحده پس از بیش از یک ماه بیکاری به محل کار خود بازگشتند. هزاران نیروی کار دیگر دولت فدرال طی ۳۵ روز تعطیلی مشغول کار بودند، اما حقوقی دریافت نکردند.

رادیوی عمومی ملی مشهور به ان پی آر در گزارشی نوشت: «دولت ترامپ قول داده که کارمندان فدرال دو فیش حقوقی معوقه مربوط به دوره تعطیلی را تا روز جمعه دریافت خواهند کرد.»

میک مالوینی، رئیس کارکنان کاخ سفید، می‌گوید: «بعضی از کارمندان ممکن است اوایل این هفته و بعضی اواخر هفته جاری حقوق های شان را دریافت کنند، اما ما امیدواریم که تمام حقوق های معوقه تا آخر این هفته پرداخت شود.»

بودجه موقت دولت روز جمعه به دست پرزیدنت ترامپ امضا شد. رئیس جمهوری آمریکا با این کار به طولانی ترین تعطیلی دولت در تاریخ ایالات متحده پایان داد.

بازگشایی دولت و انتظار دریافت حقوق برای بسیاری از کارمندان دولت فدرال خبری مسرت بخش است؛ ولی نگرانی‌هایی نیز وجود دارد.

پرزیدنت ترامپ پیشتر گفته بود که تنها با بازگشایی سه هفته ای دولت موافق است و امیدوار است دموکراتها و جمهوریخواهان کنگره راه حلی برای بودجه دیوار مرزی او بیابند.

بودجه موقت مصوب برای بازگشایی دولت فدرال شامل ۵ میلیارد و ۷۰۰ میلیون دلار بودجه درخواستی رئیس جمهور به منظور ساخت دیوار مرزی بین آمریکا و مکزیک نیست.

پرزیدنت ترامپ تاکید کرده است: «اگر مذاکرات در کنگره به مصالحه ای منصفانه منجر نشود، دولت بار دیگر در ۱۵ فوریه تعطیل خواهد شد، یا من از اختیارات قانونی ام بر مبنای قانون اساسی ایالات متحده استفاده خواهم کرد.»

https://gdb.voanews.com/DB8B35EC-8161-4D0C-8176-61890B65E8A4.gif

XS
SM
MD
LG