لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
یکشنبه ۳ تیر ۱۴۰۳ ایران ۱۲:۵۷

وعده شرکت های آمریکایی به افزایش تولید نفت با افزایش ۱۰ دلاری قیمت ها


تاسیسات نفتی در ایالت تگزاس - ۱۳ ژانویه ۲۰۱۶
تاسیسات نفتی در ایالت تگزاس - ۱۳ ژانویه ۲۰۱۶

خبرگزاری رویترز در مطلبی به نقل از تولید کنندگان آمریکایی نفت شیل، نفتی که از منابع غیرمتعارف و با هزینه بالا تر از منابع متعارف تولید می شود، می نویسد اگر قیمت نفت به محدوده بشکه ای ۴۰ دلار برسد، آنها بار دیگر تولید خود را بالا خواهند برد.

به نوشته رویترز، سال گذشته میلادی، شرکت های آمریکایی گفته بودند که نیاز دارند قیمت نفت دست کم ۶۰ یا ۷۰ دلار در هر بشکه باشد تا بتوانند تولید خود را افزایش دهند. اما اکنون به خاطر استفاده از روش های نوین و بهینه، آنها توانسته اند هزینه تولید نفت خود را کاهش دهند.

بسیاری از تحلیلگران گفته اند که عربستان سعودی، که شرکت های آمریکایی را رقیبی برای خود در بازار جهانی نفت می بیند، با بالا نگهداشتن میزان تولید نفت و کاهش قیمت این کالا به دنبال بیرون کردن تولیدکنندگان نفت شیل از بازار بود. اما نوآوری شرکت های آمریکایی باعث شده است آنها بتواند هزینه تولید نفت از منابع غیرمتعارف را کاهش دهند.

به نوشته رویترز، یکی از این شرکت ها، شرکت "کانتیننتال ریسورسرز" است که اعلام کرده آماده است سرمایه گذاری خود را در صورت افزایش قیمت نفت به محدوده ۴۵ دلار در هر بشکه، افزایش دهد و تولید خود را در سال ۲۰۱۷ بیش از ده درصد افزایش دهد.

قیمت در حال حاضر بین ۳۰ تا ۳۵ دلار معامله می شود.

XS
SM
MD
LG