لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
یکشنبه ۳۰ اردیبهشت ۱۴۰۳ ایران ۱۲:۵۷

میزان سکس در آمریکا کاهش یافته است؛ نتفلیکس به جای اتاق خواب


یک زوج در مقابل تابلوی بوسه اثری از گوستاو کلیمت
یک زوج در مقابل تابلوی بوسه اثری از گوستاو کلیمت

این روزها سکس در همه جا به چشم می خورد، در فیلم ها، تبلیغات تلویزیونی، حتی تلفن های همراه. گفته می شود سکس بسیار مفید است و گونه ای ورزش نیز محسوب می شود و حتی می تواند به کیفیت کار روزانه ما کمک کند.

به گفته یکی از مقام های محلی کشور سوئد، فواید مثبت سکس به قدری زیاد است که او توصیه کرده به کارمندان شهرداری پول دهد تا وسط کار به خانه شان رفته و سکس داشته باشند.

بنا به مطالعات منتشر شده در ژورنال «آرشیو رفتارهای جنسی»، میزان سکس میان همه آمریکایی ها از هر جنسیت، نژاد، و محل زندگی که باشند و حتی کسانی که متأهل هستند کاهش یافته است.

بنا به یافته های مطالعه جدید، میزان سکس مردم آمریکا از اوایل دهه نود میلادی تا اوایل هزاره جدید، سالانه ۶۰ تا ۶۵ بار بوده است. اما از سال ۲۰۰۲ به بعد، این میزان کاهش یافته است و بیشترین کاهش نیز در میان افراد متأهل بوده است.

بنا به مطالعه اخیر، کاهش میزان سکس در آمریکا احتمالا ناشی از این است که مردم آمریکا امروزه تفریحات بیشتری نسبت به گذشته دارند، از جمله چرخیدن در رسانه های اجتماعی چون یوتیوب و فیسبوک، بازی های کامپیوتری، و تماشای نتفلیکس و غیره. به نظر می رسد این سرگرمی ها از سفرهای دونفره ما به اتاق خواب جلوگیری کرده است.

http://gdb.voanews.com/504DC5E1-F75B-4FFC-B4D1-9C2ABE3A6DD5.gif

XS
SM
MD
LG