لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
چهارشنبه ۵ اردیبهشت ۱۴۰۳ ایران ۱۹:۱۵

متولدین دهه ۱۹۹۰میلادی تمایل کمتری به سکس دارد


تحقیقات نشان می دهد که نسل هزاره در اوایل دهه ۲۰ زندگی خود، در مقایسه با نسل قبلی شان، فعالیت جنسی کمتری از خود نشان می دهند
تحقیقات نشان می دهد که نسل هزاره در اوایل دهه ۲۰ زندگی خود، در مقایسه با نسل قبلی شان، فعالیت جنسی کمتری از خود نشان می دهند

نظرسنجی ها درباره نسل هزاره در آمریکا یعنی آن دسته از افرادی که در دهه ۹۰ میلادی متولد شده اند نشان می دهد که این جوانان سکس کمتری دارند.

تحقیقی که روز سه شنبه در نشریه "رفتار جنسی" منتشر شد، نشان می دهد که نسل هزاره در اوایل دهه ۲۰ زندگی خود، در مقایسه با نسل قبلی شان، فعالیت جنسی کمتری از خود نشان می دهند و این واقعیت بویژه در مورد کسانی صدق می کند که در دهه ۹۰ میلادی متولد شده اند.

به گزارش نشریه گاردین، تحقیقات مشابه این در بریتانیا انجام نشده ،اما به گفته کلر مورفی مدیر روابط خارجی سازمان مشاوره بارداری، این وضع احتمالا در بریتانیا نیز بازتاب دارد. او گفت میزان بارداری تین ایجرهای بریتانیایی در سال های اخیر کاهش یافته است.

برخی می گویند این روند شاید به نگرانی از عفونت های مرتبط با روابط جنسی بستگی داشته باشد و البته فراگیر شدن تلویزیون های آنلاین و نشستن های طولانی پای سریال های تلویزیونی وقت چندانی برای ارتباطات انسانی باقی نمی گذارد.

یک تحقیق دیگر نیز نشان می دهد که شمار جوانان مبتلا به مشکلات جنسی مانند درد یا اضطراب در حین سکس بالا است.

کارشناسان می گویند این مسئله نشان می دهد که جوانان همانقدر که به اطلاعات برای پرهیز از عفونت و بارداری های ناخواسته نیاز دارند، برای داشتن عملکرد سکس نیز نیازمند مشاوره هستند.

XS
SM
MD
LG